İzmir’de Web Sitesi Tasarımı Hakkında

Web sitenizin tasarımı, ofisinizin tasarımı kadar önemlidir. Özellikle, müşterileriniz size gelmeden önce telefon numaranıza, adresinize ve şirketinizin bilgilerine bakmak için web sitenizi ziyaret edeceği için, sizinle ilgili ilk izlenimi web tasarımınızdan edinilecektir, bu yüzden sizi tam anlamıyla yansıtan bir web sitesi tasarımına sahip olması çok önemlidir.

İnternette bulunur olmadan bilinir bir marka olmanız da kesinlikle çok zor bir hal almıştır. Günümüzde bir web sitesi sahibi olmak lüksten çıkıp bir zorunluluk haline gelmiştir. Web tasarım konusunda ihtiyaç ve beklentilerinize en uygun web tasarım çözümlerini sunuyoruz. Kurumsal kimliğinizi ve marka değerlerinizi tam anlamıyla yansıtacak, şık ve ilgi çekici tasarım çözümleriyle uzun yıllardır web tasarım alanında hizmet vermekteyiz.

Markaların web sitelerinin olması günümüzde bir zorunluluk haline gelmiş hatta yasalar tarafından da desteklenmiştir. Hal böyleyken doğru web tasarım şirketiyle çalışmak da çok önemli bir hale gelmiştir. Kullanıcı dostu, güncel tasarımın gerekliliklerini taşıyan özel tasarımlar üretiyoruz.İnternette bulunur olmadan bilinir olamazsınız!Sitenizde bir blog olup olmayacağı, size ait bir yönetim paneline sahip olması, iletişim kısmında tam anlamıyla çalışan bir iletişim formu olması, sosyal medyayla entegre çalışması gibi özelliklere sizin karar vereceğiniz ve sizi tam anlamıyla yansıtacak, fazla karışık olmadan, günümüz web tasarım kodlama standartlarına uygun bir sitesi!

Günümüzün en hızlı ve popüler iletişim yollarından biri olan web siteleri, bilgilere en kısa yoldan ulaşmamızı sağlar. Web tasarımı ise, kısaca sitenin oluşturulması işidir.Tüm işitsel ve görsel araçların kullanılarak oluşturulan parçalara sayfa, bütün web sayfalarının bir araya gelerek oluşturdukları bütüne de web sitesi denir.Web tasarımının önemi, gelişen teknolojiyle birlikte oldukça artmış, internet başında vakit geçiren kişilerin sayısı düşünüldükçe de firmalar tarafından önemli bir tanıtım ve reklam aracı olarak kullanılmaktadır.

Firmalar web sitelerinde, ürünleri ve firma hakkında detaylı bilgi verebiliyor, kendilerini tanıtarak misyon ve vizyonunu paylaşabiliyor, böylece hedef kitlelerine ulaşırken potansiyel müşterilerini de kazanabiliyor. Tüm bu kullanım alanlarının dışında web sayfaları hakkında en önemli nokta ise, firmaların kendilerine ait internet sayfalarından bilgilerini paylaşıp satış yapabilmeleridir.

Herhangi bir kurumun ürünlerini amaçlanan kitlelere ulaştırmak, tanıtımını yaparak pazarlayabilmek için internet ortamında yayınlanan sistemlere web sitesi ve bu sitelerin tanıtım amaçlı oluşturulması da web tasarım kapsamındadır. Müzik, video, şekil, yazı , grafik,çizgi gibi görsel ve işitsel araçlar kullanılarak hazırlanan siteler, internet ortamında hem ülkemizde hem de uluslararası platformda online olarak olarak hizmet vermektedir.

İnternet üzerinde çok fazla vakit geçirildiği düşünülürse,sanal dünyanın insanlar üzerinde etkisi büyük; bunu keşfeden firmalar web tasarımı işine ağırlık verdiler. Web sitelerinde firmalar, ürünlerinin fiyatını ve özelliklerini, resimlerini, videolarını yayınlayarak hedef kitlelere ulaşabiliyor.

Tanıtım aracı olmaktan başka web tasarımı yapılan web sitelerinin başka bir avantajı da firmalar için kullanılan online mağaza görünümünde olmalarıdır. Firmalar bu mağazalardan tüm pazarlama araçlarını kullanarak müşetriler bulmakta ve satış yapabilmektedir.

Firmalar hem şehir içinde hem de uluslarası platformda satış yapma olanağı bulmaktadırlar.
Firma için web tasarımı yaptırmak yeni bir imaj oluşturmasına olanak sağlar.
Web tasarımı sayesinde her türlü yenilik, kampanya ve fırsatları müşterileriyle paylaşabilmektedirler.
7/24 açık olduğu için gün boyu para kazanmaya devam edebilmektedirler.
Satış rakamları e-ticaret sayesinde yükseltilebilmektedir.
Firmalar arama motorlarında görünebildiği için müşteri çekmeye devam edebileceklerdir.
Satış ve pazarlamada önde olabileceklerdir.
Arama motorlarında ilk sayfalarda çıkarlar ve rakiplerine ortak olurlar.

Web Sitesi Tasarımı İzmir

 

Bir web sitesi firmayı, kişiyi, kurumu içine kapılı bir durumdan tüm dünya ya açan ve aynı zaman da çok farklı bir resmi boyut kazandıran platformdur. Günümüz teknolojisinde her hangi bir firmaya veya ürüne ait olan bir web sitesinin bulunmaması kesinlikle ve kesinlikle düşünülemeyecek bir olay ve kabul edilemeyecek bir yaklaşımdır. Bir web sitesi üzerinden firmanızı veya ürününüzü çok daha kolay bir şekilde tanıtabilir dünya ya açabilir ve satış için iletişim kanalı oluşturabilirsiniz.

Bir web sitesi tasarımı yapmak kolayca kişinin birkaç yardımcı program veya uygulamalar sayesinde kişinin kendisinin de yapabileceği gibi çok daha yararlı bilinçli bir yaklaşım ile alanında uzman kişilerce yani web tasarımcılar ile de yapılmalıdır. Kişinin kendi çabaları ile yapacağı web sitesi tabi ki de çok daha kısıtlı olanaklarla olabilmekle birlikte arama sıralamaların da hazır web sitesi kullanımından kaynaklı hazır kodlar yüzünden üst sıralarda çıkması oldukça zor bir durum olarak karşımıza çıkacaktır.

“Web tasarımı yapmak” kesinle alanında uzman kişilerin eline bırakılması gereken bir durumdur. Site firmanın veya ürünün kendini belli ettiği en önemli alanlardan biridir. Web tasarımı gerçekleştirilirken bir çok web tasarımı programı kullanılır. Bunların en başında Adobe Dreamweaver gelmektedir. Dreamweaver sayesin kodlama sırasında gerek manuel olarak kod yazmaya gerek duymadan işlerimizi halledebildiğimiz gibi aynı zamanda da gerekli zamanlar da manuel olarak müdahale edip gerekli olan düzenlemeleri halledebiliriz. Ayrıca gerekli görseller için Photoshop, Firework,  vb. birçok program kullanılmaktadır. Web tasarımı sırasında kullanılan dilleri en kısa haliyle yazmak gerekirse , HTML , PHP , Javascript , CSS , vs. vs. birçok dil sıralana bilmektedir. Web tasarım sırasında dikkat edilmesi gerekenler ;

Öncelik olarak site içeriği dikkatlice belirlenmelidir. İçerisinde anlatılması istenilen bölümler kısaca belirlenmeli . İlk olarak menüler belirlenmelidir. Menülerde ki içerikler taslak olarak yazılmalı site sahibi olan kişi site de ne gibi özellikler istediğini ortaya koymalı belirtmelidir. Sitemiz olabildiğince açık bir o kadar da bir nevi görsel şov yapması gerekmektedir. Sitemizde tüm anlatmak istediklerimizi kısa ve net bir şekilde dile getirmeliyiz. Aynı zamanda yapmış olduğumuz tasarımlar ile kişiyi sitenin içerisine çekilmelidir.

Site içerisinde renk kullanımı çok ama çok önemlidir. Kullanılan renkler ile anlatılmak istenilen çok vurgulu bir şekilde görsel olarak da ön plana getirilmeli aynı zaman da gerek içerik gerek başlı gerek menü gerek arka plan kısacası her türlü alanda kullanacağımız renkler bir uyum içerisinde olmalıdır. Sitesimizin çok daha üst sıralarda yer alması gerekse de firma olarak farkımızı koyma amaçlı web sitemiz tamamiyle özgün olmalıdır. Bu özgünlük gerek tasarım gerekse daha sonralarında içerik olarak sağlanmalıdır.

Tüm aşamalar göz önünde bulundurulduktan sonra taslak oluşturulmalıdır. Daha sonra kodlama kısmına geçilmelidir. Kodlama kısmında kullanılan kodların olabilidiğince çok tarayıcı tarafından desteklenmelidir.