Blog

Tasarıma Dair İlginç Paylaşımlar

Tasarım Neden Önemlidir?

Tasarım Neden Önemlidir?

Bugün sizlere tasarımın neden önemli olduğu konusunda detaylı bilgilendirmeler sağlayacağımız bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra tasarımın neden önemli olduğu konusunda aklınızda hiç bir soru işareti kalmayacağından eminiz. Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek müşteriler ile olan ilişkilerimiz, gerek yaptığımız işler, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli süreli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu müşterilerimiz, bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır.

Tasarım Neden Önemlidir

Bu yazıda bulabileceğiniz konu başlıkları şunlardır;
– Tasarım Nedir?
– Tasarım Neden Önemlidir?
Dediğimiz gibi, bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek müşteriler ile olan ilişkilerimiz, gerek yaptığımız işler, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli süreli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu müşterilerimiz, bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dilerseniz sizler için detaylı bilgiler ve araştırmalar dahilinde hazırladığımız “Tasarım Neden Önemlidir?” isimli yazımıza geçiş yapalım.


Tasarım Nedir?

Tasarım, bir bilgi edinme öğesidir. Çünkü, duyumsal tasarım ile zihinsel tasarım her daim birbirini etkileyen faktörlerdir. Bundan dolayı duyumsal bilgi ile ussal bilgi her zaman iç içe olmak zorundadır. Gerçek bilgi ise bu şekilde oluşmaktadır. Güzel sanatların içerisinde bulunan tasarım, yaratıcı sürecin kendisi olup, bir faaliyet için gerekli olan planların ve eskizlerin hazırlanması süreci çalışmalarınız kapsar. Tasarım, sizi özgün ve farklı kılan başlıca etkenlerden birisidir. Dolayısı ile kendinizi profesyonel ve ayrıştırıcı kılabilmek istiyorsanız mutlaka tasarımları kullanmalı, yenilikçi tasarımlar üretmelisiniz. Tasarımı bir metafor ile açıklamamız gerekirse; siz nasıl ki birileri ile buluşacağınız zaman özene bözene kıyafetlerinizi seçip, konuşacağınız konuları düşünüp, öyle buluşmaya gidiyorsanız, sizin şirketinizi, kurumunuzun da tasarımı aynı şekilde özenli olmalıdır. Çünkü sizin firmanız ve kurumunuz ile tanışacak, iş birliği içerisine girmeye aday bir insan, sizden önce kurumunuzu duyar, görür ve tanışır. Bu yüzden kurumunuzun, firmanızın da tasarımının olması, kendine has özellikleri ve müşteri ile konuşabileceği tasarımları olması gerekmektedir. Hey yanı tuğlalar ile kaplı bir kuruma giren bir müşteri “Ne kadar kötü bir tasarımı var, buradan iyi iş çıkmaz” derken, her yerinde yenilikçi ve kendine has tasarımları olan, aynı müşteri, daha önce dünyanın hiç bir yerinde bulunmayan tasarımları olan bir kuruma girdiğinde “Burası ne kadar yenilikçi bir yer, bu tasarımları daha önce hiç görmemiştim. Burayı özel ve güzel kılan mutlaka bir şeyler olmalı” diyebilir ki siz de eminiz ki bunu istiyorsunuz ki şu anda bu satırları okuyorsunuz.

Tasarım Neden Önemlidir?

Tasarım, her yenilik içeren fikrin barındırması gereken bir özelliktir. Kendisine has özellikler barındırması, yenilikçi olması her firma ve kuruluş için önemlidir. Kendinizi, diğer kurum ve kuruluşlardan ayrı tutabilmeniz için tasarım önemlidir. Tasarlamak, tasarlatmak ve tasarım sahibi olmak sizin için bir ayrıcalıktır. İşte bu sebeplerin hepsinden dolayı tasarım konusu önemli ve mecburidir. Tasarım, kendinizi diğer markalardan ya da fikirlerden ayrıştırmanız için uygulayabileceğiniz en etkili yöntemdir. Eğer kendinize özgün fikirler edinmek istiyorsanız, mutlaka özgün tasarımlara sahip olmanız gerekmektedir. Tasarım edinebilmek için uzun süreli araştırmalara ve kendinizi tanımanıza ihtiyaç duyarsınız. Kendini tanıyamayan bir kişi ya da kurum asla özgün olamaz, kendinizi tanımalı, olumlu ve olumsuz özelliklerinizin farkına varmalı ve ona göre yaşamalı, ilerlemelisiniz. Bu konuyu çözdükten sonra kendinize ait bir tasarım bulmak sizi hiç zorlamayacak bir konudur. Tasarım işte tam da bu sebeplerden dolayı önemlidir, tasarım hem sizi ön plana çıkartır hem de eksiklerinizi görmenize yardımcı olur. Bu yüzden tasarım sahibi olmak için işe başlasanız çok şey kazanabilirsiniz.


Bugün sizlere tasarımın neden önemli olduğu konusunda detaylı bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir. Bu gibi yazıların devamını istiyorsanız, sitemizi takipte kalın. İyi günler dileriz.

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişime geçiniz.

Cemal Gürsel Caddesi No: 426 D: 1 Karşıyaka İzmir

msn@erturgutsanatmerkezi.com
0507 95 96 333