Blog

Tasarıma Dair İlginç Paylaşımlar

Tarihi Olaylara Instagramdan Tanık Olmak

Tarihi olayların yaşandığı o zamanlarda, olayların kahramanlarının instagram hesabı olsaydı ve instagram hesaplarını aktif kullanıyor olsalardı muhtemelen aşağıdaki gibi manzarlarla karşılaşırdık.

Bazen paylaşım yapmaktan anı kaçırıyoruz, bazen de sırf paylaşım yapmak için o anı yaşıyoruz, en iyisi her şeyi olduğu gibi yaşayıp şu #instagram olaylarına, sosyal medyaya çok kaptırmadan gerektiği gibi kullanmak. Siz ne diyorsunuz bu konuda?

Madem başladık biraz daha konuşalım. Eskiden MSN vardı, facebooktaki gibi her yaptığımızı paylaşabileceğimiz bir ortam değildi, bir ara MSN blog gibi bir şey açmıştı kendi sayfamızı oluşturuyorduk ama orda da hobilerini falan yazıyordun, en sosyal Yonja vardı Hi5 vardı, şimdiki gibi instagram, twitter, facebook nerdeee.

Telefonlar bu kadar iyi fotoğraf çekmiyordu, ama telefonuyla şimdi ki kadar fotoğraf çeken insan da yoktu, fotoğraf çekse de en fazla MSN fotoğrafını güncellemek için oluyordu. Şimdi internet fotoğraf çöplüğüne döndü ama güzel yanı bundan 300 sene sonra torununuzun torununun torunu belki de dönüp facebook hesabınıza sosyal medya hesaplarınıza bakıp sizle dalga geçebilecek ya da belki o zamana kadar her şey daha da bozulacak, bu günler mumla aranacak!

Özetle eskiden, olduğumuz anı yaşamak daha kolaydı, her dakika fotoğraf çekerek olayın suyu çıkmıyordu, kendimizi olduğumuzdan farklı gösterecek fotoğraflar çekmeye çalışıp sosyal medyada farklı gerçek hayatta farklı değildik, sosyal medya hepimizi değiştirdi, bir sürü iyi yanı olduğunu da inkar etmemek gerek, önemli olan kararında kullanmak, amaç değil araç olarak kullanmak!

Birazdan inceleyeceğiniz fotoğraflar ile hem gülümseyeceksiniz hem de teknolojinin günümüzdeki yerini düşünüp büyüleneceksiniz. Dünyayı değiştiren olayları şimdi Instagram’ ı aşağı kaydırarak bir göz atın!

Gelelim o ilginç görsellere!

instagram tasarım izmir (1) instagram tasarım izmir (2) instagram tasarım izmir (3) instagram tasarım izmir (4) instagram tasarım izmir (5) instagram tasarım izmir (6) instagram tasarım izmir (7) instagram tasarım izmir (8) instagram tasarım izmir (9) instagram tasarım izmir (10) instagram tasarım izmir (11) instagram tasarım izmir (12) instagram tasarım izmir (13) instagram tasarım izmir (14)

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişime geçiniz.

Cemal Gürsel Caddesi No: 426 D: 1 Karşıyaka İzmir

msn@erturgutsanatmerkezi.com
0507 95 96 333