Blog

Tasarıma Dair İlginç Paylaşımlar

Sizin İnternet Sayfanız

Sizin İnternet Sayfanız

dizaynBir internet sayfasıyla tahminlerinizin ötesinde sayılara ulaşabilir, dünyanın bambaşka köşelerinden müşterilere, uygun fiyatlı ham madde kaynaklarına, tedarikçilere ulaşmanız onların da sizle iletişime geçmesi daha kolay hale gelir.

Bunun yanında internetten satış yapmayacak bile olsanız bir internet sitesine her zaman ihtiyacınız vardır. Etkili bir internet sitesiyle müşterilerinizi etkileyip yanınızda tutacağınıza emin olabilirsiniz.

Öncelikle bir internet sitesine neden ihtiyacınız olduğunu belirleyin. Bir web sitesini tam anlamıyla halkla ilişkiler çalışması olarak düşünebilirsiniz. Rakip firmaların da interneti bu şekilde etkin kullanıyor olması, sizi bu konuda teşvik edebilir. Bu şekilde kararlı bir başlangıç iyi bir planlama yapmanız için başlangıç teşkil edecektir. Planlama aşamasında profesyonel bir kurumla çalışacağınızı göz önünde bulundurarak, planınızı yaparken;

Hangi kurumla çalışacağınızı, hedef kitlenizi ve onlara ne sunacağınızı, bütçenizi tam olarak belirlemeniz gerekmektedir. Çalışacağınız kurumu detaylı bir inceleme sonunda belirlediğiniz zaman, çalıştığınız kurumun tavsiyeleri doğrultusunda proje içeriğini oluşturabilirsiniz.

Tasarım ve projelendirme kısmına geldiğinizde ise,  tam olarak firmanızı yansıtan kolay okunup anlaşılabilen bir alan adı bulup tescil ettirmeniz gerekmektedir. Ardından hızlı ve güvenli bir server seçerek devam etmelisiniz. Bunun yanında sitenizin güvenliği, aksaklıkların fazla yaşanmaması ve sayfaların hızla açılmasını sağlayacak bir hosting seçmeniz gerekmektedir.

Sitenizin içeriğine gelince, temel başlıklar altında belirtmek gerekirse öncelikli olarak amaç ve hedeflerinizin, kültürünüzün tanıtıldığı firma tanıtımı,  doğal olarak iletişim bilgilerinizin bulunacağı bir sayfa, ürünlerinizi detaylı olarak tanıttığınız ürün katalogları diyebiliriz.

Ayrıca sitenizin hangi daha çok statik mi yoksa dinamik mi olacağına karar vermelisiniz. Devamlılığa gelince, ürünlerinizi tanıttıkça genişleyebilecek yapıda olmalı internet sayfanız. Bunların yanında unutulmaması gereken en önemli özellikse sitenizin görselliğidir. Günümüzde çoğu müşterinin buna dikkat ettiğini düşünürsek, atlanılmaması gereken önemli bir adımdır.

Sitenizin tasarımında dikkat etmeniz gereken bazı temel hususları belirtecek olursak, kurumunuzla bütünleşen renkler ve tema, karışık olmayan ve ziyaretçilerin kolaylıkla bulabileceği sayfalar benzeri konulara dikkat edilmelidir.

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişime geçiniz.

Cemal Gürsel Caddesi No: 426 D: 1 Karşıyaka İzmir

msn@erturgutsanatmerkezi.com
0507 95 96 333