Blog

Tasarıma Dair İlginç Paylaşımlar

Logo Tasarımı Nedir? Logo Tasarımının Önemi Nedir?

Logo Tasarımı Nedir? Logo Tasarımının Önemi Nedir?

Bugün sizi logo tasarımı hakkında bilgilendireceğiz. Logo tasarımının ne olduğunu ve bizim, sizlere nasıl bir logo tasarlama hizmeti sunduğumuzdan bahsedeceğiz. Aklınızda şu sorular mı var;

♦ Kurumsal kimlik tasarımı için neler yapılmalı?

♦ Logo tasarlama nedir?

♦ Logo nasıl yapılır?

♦ Logo tasarım işlemleri nelerdir?

♦ Siz nasıl bir logo tasarım hizmeti veriyorsunuz?

Eğer aklınızda yukarıdaki sorulardan bir tanesi bile var ise merak etmeyin bu yazıyı okuduktan sonra sorularınızın hepsine en doğru yanıtları bulacaksınız. Dilerseniz yazımıza geçelim.


Logo Nedir?

Logonun önemini ve ne anlama geldiğini kısa bir metafor ile açıklamak gerekirse; Siz nasıl kendinizi ilk defa birisine tanıtmaya giderken güzel giysiler giyinip, duşunuzu alıp kendinizi iyi hissettiğiniz ve sizi en iyi ifade eder bir biçimde gidiyorsanız, logo da sizin şirketinizin giydiği giysiler, aldığı duş ve iyi hissettiği bir şekildir. Siz nasıl birisiyle tanışıyorsanız, sizin işletmenizin de müşteriler ile ilk tanıştığı an logo ile etkileşimde bulunduğu andır. O yüzden şirketinizin logosu ne kadar güzel ise, müşteri ile o kadar iyi iletişim kurulabilir. Kısaca, logo sizin işletmenizin kimliği ve soyut görüntüsüdür.


Logo Tasarımı Nedir?

Yukarıda da bahsettiğim gibi eğer müşteri ile sağlam bir iletişim istiyorsanız ilk taşınma anında kendinizi karşı tarafa iyi ifade etmeli ve o işte iyi olduğunuzu hissettirmelisiniz. Bunu da sağlayabileceğiniz ilk yol logonuzun güzel olmasıdır. Biz, sizler için bu hizmeti veriyoruz. Dilerseniz bir de sizler için logo tasarımı yaparken hangi aşamalardan geçiyoruz onu açıklayalım.


Logo Tasarımı Aşamaları Nelerdir?

♦ Müşterinin, logo tasarlatmak istediği işletmeye gidip, oradaki ambiansın ve verilen hizmeti gözlemlemek. Sonuçta tasarladığımız logonun, tasarladığımız yeri yansıtması gerekmektedir, dolayısıyla logosunu tasarlayacağımız işletmenin nasıl bir yer olduğunu anlamamız lazım.

♦ Müşteri ile bir yerde buluşulup, müşterinin aklındaki logo tasarımı fikrini anlamak.

♦ Müşterinin aklındaki logoya eklemeler, çıkarmalar yaparak ortaya bir logo fikri çıkartmak veya sıfırdan bir logo tasarımını müşteriye anlatmak.

♦ Orta bir yolda buluşulduktan sonra tasarlanacak logo hakkında son bilgiler verilip karara varmak.

♦ Çeşitli programlar yoluyla logoyu tasarlamak.

♦ Logoyu sunmak.

Kısacası arkadaşlar, bizim sizlere logo tasarımı için verdiğimiz hizmette sizin de payınız çok büyük. Diğer tasarım firmaları gibi sadece kendi fikirlerimiz ile ilerlemiyor, sizlerin de fikirlerini alıp beyin fırtınası yoluyla ortaya mükemmel logolar çıkartıyoruz.


Dilerseniz bir kaç ilginç logo tasarım örneklerine bakalım;


Bugün sizler için logo tasarımı konusunu inceledik. Logo tasarımının ne olduğunu ve önemini anlattığımız yazımızı okuduğunuz için teşekkür ederiz.

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişime geçiniz.

Cemal Gürsel Caddesi No: 426 D: 1 Karşıyaka İzmir

msn@erturgutsanatmerkezi.com
0507 95 96 333