İzmir’de Sosyal Medya Takibi ve Yönetimi Hakkında

İzmir’de sosyal medya yönetimi!

Gün içinde, facebook hesabımıza, twitter hesabımıza, instagram hesabımıza ve sahip olduğumuz sosyal medya hesaplarına girerek bazen göz gezdiriyor bazense bir yerden dalıp baya uzunca süre sosyal medyada zaman geçiriyoruz.


Sosyal medyada geçirdiğimiz süre boyunca bir çok paylaşımla karşılaşıyoruz, bazıları hoşumuza gidiyor biz de paylaşıyor ve farkında olmadan bazı markaların da reklamlarını yapmış oluyoruz. Bir markaya ait bir paylaşımı bizim de paylaşmamız için kimse baskı yapmıyor, aksine hoşumuza gittiği için paylaşıyor ve markanın daha da yayılmasını sağlıyoruz, peki siz de böyle bir marka olmak istemez misiniz?

Markanızın hazırladığı paylaşımları bir çok insanın paylaşmasını ve böylelikle dolaylı yoldan markanızın reklamını yapıp bilinirliğini arttırması doğru sosyal medya yönetiminden geçiyor. Sosyal medya hesaplarını doğru şekilde kullanarak markanızı çok kısa sürede tanıtabilirsiniz. Popüler olmanın yolu sosyal medya yönetiminden geçiyor, hesaplarınız doğru ellerde!

Sosyal Medya Takibi Sosyal Bir Marka Olmanızı Sağlar!

Gün geçtikçe yaygınlaşan ve popüler olan sosyal medya, markaların iletişim alanlarında yerini almaya devam ediyor. Yerli firmalar olduğu kadar uluslararası firmalar da sosyal medyayı yükselişe geçmek için kullanmakta ve hedef kitleye ulaşabilmektedir.

İnternette hakkımızda neler anlatılıyor?
Bir tür kişisel iletişim aracı olan sosyal medya platformları geleneksel medyadan farklılık göstermekte ama bir o kadar da etkili olmaktadır. Bu yüzden firmaların sosyal medya araçlarının ilk adımını ve ihtiyacını düzenli tutulan bir takip ve raporlama çalışmaları oluşturuyor.

Sosyal medyayı takip etmek;
İsminizi ve markanızı korumak adına tedbirlerinizi önceden almanıza yarar.
Ürününüzü tanıtmak, kullanıcılarınız ve olası müşterileriniz hakkında çok daha fazla bilgi edinmenizi sağlar.
Müşterilerin yaşamış oldukları olumlu ya da olumsuz deneyimleri paylaşarak hizmetlerinizi geliştirme imkanı sağlar.

Erturgut Design, Sosyal Medya Takip Yazılımı blog, forum, sözlük, video/resim gibi sosyal paylaşımları sürekli izler, takip eder ve bunun sonucunda müşterilerine anlık raporlar sunar. Bu da firmaların sosyal medya hesaplarının sürekli güncel kalmasına olanak tanır.

Medyada ürünler ve marka hakkındaki yorumları, müşterilerin şikayetlerini, ürün değerlendirmelerini, sosyal sorumluluk projelerinin nasıl algılandığını, kampanya bilgilerini, memnuniyet veya şikayet paylaşımlarını anlatan her türlü yorum uzmanlar tarafından tek tek okunarak değerlendirmeye alınır, Sosyal Medya Analiz Raporları ile şirketlerin iletişim ve pazarlama stratejilerine liderlik eder.