İnternet Reklamcılığı Nedir?

İnternet reklamcılığı, kendiniz müşterilerinize ulaştırabileceğiniz yerine göre en ucuz ve en etkili yerine göre ise en pahalı fakat inanılmaz düzeyde olan reklam aracıdır. Günümüzdeki çağlarda internetin kullanım oranına baktığımızda dünya üzerindeki insanların %70-%80’lik kısmının internet kullandığını var sayarsak, müşterilerinize ulaşabilmeniz için bundan güzel bir yol yoktur. Aynı zamanda algoritmalar sayesinde hedef kitlenizi bulmaya ya da aramaya gerek bile kalmadan, sizi arayan ya da sizin gibi hizmet sunan kişileri arayan kişilere, hiç bir çaba sarf etmeden ulaşabilirsiniz. Kim bunu istemez ki, önceki dönemlerde broşür gibi fiziksel araçları kullanmakla yükümlü olan markalar, bugünlerde interneti aktif olarak kullanmaktadır. Eğer siz de interneti kullanmak istiyorsanız, en iyi tercihi yapıyorsunuz demektir.

Sosyal Ağ Reklamları: İçerik ağı reklamlarından farkı, reklam başvurusunun sosyal ağa yapılması ve reklamın sadece sosyal ağın kendi içeriğinde görüntülenmesidir. Ayrıca reklamın sadece reklamverenin belirlediği ilgi alanlarına sahip kişilere görüntülenmesi de mümkündür.

Web Site Reklam Alanları: Bazı rehber, arama, yazılım indirme, forum, portal gibi web sitelerinin üzerinde reklam alanı olarak tanımlanmış bölümler vardır. Buralara haftalık, aylık veya yıllık ücret karşılığında banner veya metin reklam kabul edilmektedir. Bu reklam siseminin getirisi sitenin popülerliğine göre içerik ağı reklamlarından daha fazla olabilir.


Bugün sizlere “İnternet Reklamcılığı Nedir?” konusunda uzun yıllardır kazanmış olduğumuz tecrübelerimiz ve uzun süreli devam ettirdiğimiz araştırmalarımız doğrultusunda bilgilendirmeler sağladığımız bir yazı hazırlamıştık, umarız bu yazıdan memnun kalmış ve bilgilenmişsinizdir. Bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi, kurulduğumuz ilk günden itibaren gerek müşterilerimiz ile kurduğumuz iletişimler, gerek müşterilerimiz ile edindiğimiz tecrübelerimiz, gerek müşterilerimize sunduğumuz avantajlarımız, gerek ise edindiğimiz bilgiler dahilinde, edindiğimiz kaliteli tecrübeler, profesyonel kariyer geçmişimiz ve uzun süreli araştırmalarımız sonucunda ortaya konulmuş, doğruluğu çalışanlarımız, müşterilerimiz, edindiğimiz bazı kaynaklar ve tecrübelerimiz ile tescillenmiş bilgilerdir. Dolayısı ile bu yazıda bulunan her bilgiye gönül rahatlığı ile güvenerek öğrenebilir, kendinizi geliştirebilmek adına bir adım atabilirsiniz. Bu yazıda bulunan hiç bir bilginin zararı yoktur aksine, sizlere gerçekten çok fazla yararı olacaktır. Umarız sizler için bu yazıda bulunan bilgilerin hepsi yararlı olmuştur ve aklınızda olan soru işaretleri giderilmiştir. Kendinizi bu konuda geliştirmek istiyor ve araştırmayı seviyorsanız, sitemizi takipte kalın ve kendinizi de öğrenmeye açık bırakın! İyi günler/geceler dileriz.