Blog

Tasarıma Dair İlginç Paylaşımlar

İlham Verici Katalog Tasarımları

Katalog tasarımının ne kadar önemli olduğunu farkeden yabancı firmaların mükemmel katalog tasarımlarını sürekli görüyoruz, ülkemizde de kurumsal firmaların, ki kurumsal olmalarının bir sebebi de tasarım konusunda kurumsal düşünüp sürdürülebilir bir başarı elde etmeleri, çok başarılı katalog tasarımları var.

Küçük düşünen, tasarıma önem vermeyen sıradan katalog tasarımlarıyla iş yapmaya çalışan şirketler küçük kalmaya devam ederken, büyük düşünüp, tasarımın öneminin farkına varan şirketlerse her geçen gün büyümeye devam ediyorlar.

katalog tasarımı izmir (1) katalog tasarımı izmir (2) katalog tasarımı izmir (3) katalog tasarımı izmir (4) katalog tasarımı izmir (5) katalog tasarımı izmir (6) katalog tasarımı izmir (7) katalog tasarımı izmir (8)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

katalog tasarımı izmir (10) katalog tasarımı izmir (11) katalog tasarımı izmir (12) katalog tasarımı izmir (13) katalog tasarımı izmir (14) katalog tasarımı izmir (15) katalog tasarımı izmir (16) katalog tasarımı izmir (17) katalog tasarımı izmir (18) katalog tasarımı izmir (19) katalog tasarımı izmir (20) katalog tasarımı izmir (21) katalog tasarımı izmir (22) katalog tasarımı izmir (23) katalog tasarımı izmir (24) katalog tasarımı izmir (25)

Kurumların, firmaların, markaların tanıtılmasında ve bir imaja sahip olmasında en önemli etken hiç şüphe yok ki katalog tasarımının önemi oldukça çoktur. Katalog tanıtımı markaların iyi ve doğru bir şekilde yansıtılmasına neden olan doğru yapılması halinde firmanın karakterini yansıtan en önemli unsurdur.

Kataloglar bir firmanın yüzü olması bakımından oldukça önemlidir. Firmayı tanıtan, karakterini en iyi şekilde yansıtan, sembolize eden önemli bir unsurdur. Kataloğun saydığımız bir çok marifeti yapabilmesi için hiç şüphe yok ki bazı kriterleri taşıması gerekmektedir. Bu kriterlerin kataloğun daha verimli olmasını sağlar. Örneğin katalogda işlenen renk, kataloğa uygun olmalıdır kompozisyonu ve konuyu bozmamalıdır. Tasarımda ki bazı ince nüanslar firmanın karakterini yansıtacak şekilde işlenmelidir. Kataloğun içerisine firmanın veya kurumun çizgisi de dahil edilmelidir.

Katalog tasarımını en önemli yüzü fotoğrafların kalitesidir. Fotoğraf çekimleri son derece profesyonel kişiler tarafından çekilmelidir. Katalog fotoğrafçılığı fotoğrafçılık dallarından biri haline almıştır. Fotoğrafın netliği, doğru açıdan çekilmesi, ışığı doğru açından yansıtarak ürünlerinizin canlı görülmesini sağlamak önemli bir unsurdur. Çekimin kalitesi müşteriye de kurumuna hitap ederek müşteri ile kurum arasında bir bağlantı kurulması sağlanmalıdır.

Ayrıca kataloğun bakı kalitesi fotoğrafları yansıtan en önemli unsurlardan biridir. Katalog kurumun veya firmanın kimliğini belki de kurumun mimarisinden dahi daha çok yansıtan önemli bir unsurdur. Kataloglar günümüzde işlevi giderek önemi arttırmış ve yaratıcı olarak kurumun kimliğini yansıtan ve gerek kurumun vizyonunu, mimarisini, konseptini yansıtır bir hal almıştır.

Katalog oluşturulurken birkaç önemli özellikleri de barındırması gerekmektedir. Bunlar akılda kalıcılık ve çağrışım, Firmayı temsil edebilmesi, kolay anlaşılır olması ve görselliği ve malzeme kullanımı açısından kaliteli olması önemli bir yer tutmaktadır

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişime geçiniz.

Cemal Gürsel Caddesi No: 426 D: 1 Karşıyaka İzmir

msn@erturgutsanatmerkezi.com
0507 95 96 333