İzmir’de Tabela Tasarımı ve Tabela Üretimi’nde Uygun Fiyatlar

Firmanızın, markanızın dış yüzü olan tabelalar tasarım olarak çok önemlidir. Dışarıda gezerken bir yere oturmaya karar verdiğinizde, bir restorana, bir kafeye oturmaya karar verdiğinizde tabela tasarımları ilginizi çekmiştir. Zayıf tabela tasarımı olan bir yer baştan kaybedecektir, belki gerçekten çok iyi bir mekan olsa bile tabelası onun ne kadar iyi olduğunu yansıtmadığı için sizi içeri çekmeyi başaramayacaktır, bu yüzden tabela tasarımı siz konuşmadan sizi müşterilerinize anlatır! Tabela tasarımınızla dışarıdaki potansiyel müşterileri çekmek ve yeni kalıcı müşteriler edinmek istiyorsanız doğru adres burası! İzmir’de tabela tasarımı yaptırmak isteyenlerin en çok tercih ettiği, İzmir’de tabela fiyatları konusunda güvenle çalışabileceğiniz, tabela tasarım firmalarından biri Erturgut Sanat!

Tabela tasarımı uzmanlık gerektiren bir şeydir, tabela tasarımının özgünlüğü, kullanılan malzemenin kalitesi gibi bir çok şeye dikkat etmek gerekir. İzmir tabela aramaları sonucunda, İzmir’li bir çok tabela firmasına ulaşmak ve tabela fiyatı almak mümkün fakat kaliteli tabela yaptırmak için doğru tabela firmasıyla çalışmak çok önemlidir. İzmir’li bir çok tabela firması biz en iyiyiz gibi reklamlar yapmaktadır, bu sebeple seçim yapmak zordur, evet herkes belli kalitede hizmet vermektedir fakat kaliteliyim diyen herkesten farklı tabela tasarım fiyatı almak akıl karıştırmaktadır, bu durumda pahalı olan iyi ucuz olan kötü müdür? Ya da pahalı olan tabelacı kandırıyor, fazla para istiyor, ucuz olan tabelacı hakkıyla yapıyor gibi bir şey var mıdır? Tabi ki de hayır ne pahalı olan en iyidir ne de ucuz olan hakkıyla yapıyor, önemli olan kaliteli bir işi, zamanında teslim edip, özgün bir tasarımla sunup, bu süreç boyunca ve süreç sonrasında da desteği kesmeden çalışmaları sürdürmektedir. İzmir tabela aramalarıyla, İzmir’de tabela tasarımı aramalarıyla sitemize ulaştıysanız emin ellerde olduğunuzu bilebilirsiniz!

İzmir’de tabela yaptıracakların en çok merak ettiği soruları cevaplayarak başlayalım!

İzmir’de Tabela Fiyatları Ne Kadar?
Yaptırmak istediğiniz tabelaya göre tabelanın fiyatları değişmektedir, kullanılacak olan malzeme, tabelanın büyüklüğü gibi çeşitli sebepler tabelanın fiyatını etkilemektedir. Kutu harf, ışıklı tabela, led tabela, totem tabela gibi farklı tabela çeşitleri için bizi arayıp ya da whatsapp üzerinden mesaj atıp bilgi alabilirsiniz.

Tabela Tasarım Süreci Nasıl İşliyor?
Tabela tasarım sürecinde öncelikle istediğiniz tasarım üzerine konuşuyor, projeyi netleştiriyor ve en yaratıcı özel tasarım tabela çalışmasına başlıyoruz.
Tabela tasarımınız onay aldıktan sonra keşif ve montaj ekibimiz yerinizde bir çalışma yapıyor ve tabelayı üretime göndermeden son kontrolleri yapıyoruz.
Tabelanız üretim aşamasına giriyor ve çalışmalar başlıyor
Tabela üretimi sonrasında profesyonel ekibimiz lojistik ve montaj hizmeti veriyor, tabelanız en göz alıcı şekilde yerini alıyor!

Tabela Tasarımının Tamamlanması, Tabelamı Teslim Alma Sürecim Ne Kadar Bir Zaman Dilimini Kapsar?
Tabela tasarım süreci, tabela fiyatındaki gibi değişkendir, bunun için telefonla arayıp veya whatsapp üzerinden mesaj atıp bilgi alabilirsiniz. Tabela teslim süreci için tabelanın detayları, iş yoğunluğumuz gibi etkenler süreci uzaltıp kısaltmaktadır, her müşterimiz bizim için özeldir.

Tabela Çeşitleri Nelerdir ?
Aklınıza gelen en küçük esnaftan en büyük holdinglere kadar her türlü firmalar için kullanılan en sık kullanılan ve amacına hizmet eden reklam aracıdır. Reklamın ilk icadından bu yana çok değişiklik göstermiş bir araçtır.

+ Totem Tabela İzmir
Şehirlerarası yollarda, yol kenarlarında ışıklı olduğu için çok uzaktan görülebilen tabelalardır ve bu tabelaların içinde bir kişinin rahatlıkla hareket edebileceği kadar yer olması gerektiğinden totem tabelalarının büyüklüğünü tahmin etmek zor değildir.
+ İzmir Kutu Harf
Çok hoş göründüğü için göze en çok hitaben tabela çeşididir. Tamamen el işçiliğiyle ve paslanmaz krom ile yapılan kutu harf, pleksi ve alüminyumdan da yapılsa da krom görüntüsünü vermez. Krom daha dayanıklı ve temizlemesi kolay olmakla beraber imalatı da çok zordur. Krom harfler lazer ile her türlü yazıya uygulanabilir halde kesilir. Kromun ön yüzü ince kesilerek araya pleksi konarak ışıklı file harf oluşturulur.
+ Neon Tabela İzmir
Neon çubuklar ateşte ısıtılarak yapılan bir özel üretim tabela çeşididir. İçine çeşitli renklerde gaz doldurularak yapılan neon tabela, güzel renkleri ve yüksek ışık gücü nedeniyle en çok tercih edilen tabela çeşididir.
+ Cephe Tabelası İzmir
Hem küçük esnafın hem de büyük holdinglerin tercih ettiği bir tabela çeşididir. Hem pleksi harf, hem ışıklı kutu harf hem de neon ile yapılır.
+ Alüminyum Harf Tabela İzmir
Çok büyük ölçülerde üretilebilir çünkü hafiftir. Talebe göre file ya da içten led ile aydınlatılabilir.
+ Led Tabela İzmir 

Tabela Tasarımının Önemi Nedir?

Bir reklam atölyesinde şirketlerin en çok zorlandığı kısım tahmin edebileceğiniz kısım özgünlük yaratıcık kısmıdır. Anlatılacak olan konu her ne kadar basit kısa kısır olursa olsun kesinlikte tabelası olabildiğince yaratıcı olmalıdır. Bir tabela tasarımı öncelik olarak özgün, yaratıcı olmalı. Özgün ve yaratıcı olmalı ki örneğin yoldan rastgele geçen birinin dahi boş bakışları içerisinde dahi hemen olarak kendini farkettirebilmeli amacını belli edebilmeli. Tabi ki bu durum tebela üzerinde ifade edilecek olan ibarenin özgünlüğü ilede bir açıdan doğru orantılıdır.

Tabela Tasarımı Yaptırırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Aşağıda bahsi geçen aşamalar yaratıcı farkedilebilir bir tabela oluşturmak için itina ile üzerlerinde durulması asla ve asla atlanılmaması gereken aşamalardır. Bu aşamaları tabela tasarımı İzmir olarak belirledik;

Yazı stilini itina ile seçmek
Öncelik olarak reklamın uygulanacağı sektör ve faaliyet alanı iyice belirlenmeli ve bu alana en uygun olan yazı(font) tipi gerekirse tek tek denenerek en uygunu bulunmalı seçilmelidir. Örnek vermek gerekirse Brush ya da Commercial script gibi yazı stileri bir gelinlikçi ya da moda tasarım firması için kullanılabilecek iken bir mobilya atölyesinde kullanılması pek de uygun olmayacaktır.

Tasarımın bütün bölümlerin büyük fontlu bir yazı kullanılmamalıdır. Bu durum hedef kitlenin gözünü yorabileceği gibi sıradanlıkta getirebilir.  Bu açıdan bakıldığında sürekli olarak büyük harflerin birbiri ardına bir arada kullanıldığı tabelalarda mesajın hedef kitleye iletilmesi zaman alacaktır. Bu da algıyı körelten bir aşamadır.

Grafiklerin nesnelerin kullanımı
Logolar, clip art’lar, kenar çizgileri hedef kitlenin algısını çekmek farkındalık yaratmak adına çok uygun olabilirler fakat bu objelerin sınırları çok iyi belirlenmemelidir. Aksi taktir de yazının önüne geçebilirler ve bu da amacı geri plana atmak firma tanınırlığının geri plana düşmesi gibi sonuçları doğurabilir. Eğer izleyici güzel klip sanatı veya grafik tasarımına odağını verirse verilmek istenilen sonucun sınırları bozulmuş olacaktır.

Tabela konumu
Tabelalar olabildiğince açık alanlara adeta hedef kitlenin tabiri caiz ise gözüne sokulacak şekilde ki konumlara koyulmalı ve büyüklükleri çok çok iyi bir biçimde ayarlanmalıdır. Örnek olarak yol kenarında bulunan bir tabelayı alalım. Bu tabelayı bir sürücü olabildiğince kısa sürede kavrayabilmeli. Bu süre max. 1-2 sn. kadar olmalı. Ancak bu şekilde o yoldan geçen bir sürücüye hitap edilebilir. Çünkü bir sürücü daha fazla uzun bir süre o tabelaya odaklanamaz yola bakmak zorundadır. Bu ve benzeri nedenler, kitlenin ve şirketinizin mevcut olduğu alanı doğru incelemek, zaferin oluşmasındaki en püf basamaktır..

Renk kombinasyonlarının kullanılması
Zemin ve kullanılan harfler arasında kontrast olarak farkların çok olduğu renkler kullanılmalıdır. Bu şekilde mesajımız arka plan içerisinde boğmamış oluruz. Ayrıca tabelamızda kullandığımız renkler gözü yormamalı ve rastgele bir baş çevirmesinde dahi farkındalık yaratıp hedef kitlenin ilgisini çekmeli. Bu aşamalara uyulduğundan tabela tasarımı İzmir aşamaları doğru şekilde gerçekleştirilmiş olacaktır.

Siz de kaliteli bir tabela istiyorsanız, kısa zamanda olsun kaliteli malzeme kullanılsın fiyat olarak da çok pahalı olmasın diyorsanız, İzmir Karşıyaka tabela tasarımı diye aratıp sitemize ulaştıysanız doğru adrestesiniz!