Restorant ve Kafelere Özel Yaratıcı Menü Tasarımları

Mekanınızı tam anlamıyla yansıtacak, iştah açıcı menü tasarımları! Canlı ve kaliteli fotoğraflarla en ilgi çekici menü tasarımı çözümleriyle hizmetinizdeyiz.

Menü tasarımlarımızı yaparken müşterilerin aradıkları ürünleri rahatça bulacakları, görsel yönden zengin, kullanışlı ve ilgi çekici tasarımlar sunarak, menü tasarımlarınızı birer sanat eserine çeviriyoruz.

Menü tasarımı nasıl yapılır biliyoruz, çünkü en iyi bildiğimiz işi, profesyonelce yapıyoruz! Menü tasarımı fiyatları konusunda sunduğumuz geniş fiyat aralığı sayesinde her bütçeden müşterimize seçenek sunabiliyoruz, özel menü tasarımlarıyla herkesi memnun ediyoruz.

Eğer aşağıdaki sorular aklınızı kurcalıyorsa bize whatsapp üzerinden de ulaşabilirsiniz;

İzmir’de menü tasarımı nerede yaptırabilirim?
İzmir’de menü baskısı yaptırmak istiyorum?
Menü tasarımı fiyatları ne kadar? Menü tasarım fiyatları neye göre belirleniyor?
Menü tasarımımı ne kadar sürede tamamlayabilirsiniz?

Menü Tasarımının Önemi Nedir?

Menü tasarımı, mekanın kalitesini gösteren en önemli unsurlardan bir tanesidir, kafe, restoran veya yiyecek içecek sektöründeki bir yerin dışarıya yansıyan yüzü menü tasarımıdır.

Bir kafede, kafenin iç mekan tasarımından sonra en çok dikkat çeken şey menünün tasarımıdır, kafeye gelen kişi aynı yiyeceği farklı yerlerde de yiyebilir fakat önemli olan sizin mekanınızda yakaladığı ambiyanstır ve ambiyansı yaratan şey tasarım ögeleridir.

Farklı Malzemelere Basılan Dikkat Çekici ve Farklı Menü Tasarımları

Menü tasarımında sadece kağıt üzerinde menü tasarımları değil farklı malzemeler kullanılarak da menü tasarım çalışmaları yapmaktayız, çeşitli menü tasarım fikirleri ve menü tasarım fiyatları için bizi arayabilirsiniz. Özellikle İzmir’de başlattığımız ahşap menü tasarımı akımıyla tüm Türkiye’ye ahşap menü tasarımları yaparak hem grafik tasarımı hem de endüstriye tasarım alanlarında hizmet vermekteyiz.

Menü Tasarım Süreci Sizinle Birlikte Profesyonelce Gerçekleşiyor

Menü tasarımı sürecinde önce beklentilerinizi ve dışarıya karşı bırakmak istediğiniz izlenimi sizden dinliyor ve kurumsal kimliğiniz doğrultusunda dikkat etmemiz gereken noktaları not alıyoruz, daha sonra mekanınızı inceleyerek size en uygun görsellikte menü tasarım çalışmalarına başlıyor ve sonuçta sizi dışarıya karşı en iyi şekilde yansıtacak menü tasarımını sunuyoruz.

Menü tasarım örneklerini aşağıdaki adreslerden inceleyebilirsiniz.

Aşağıdaki menü tasarım örneklerinden seçerek, istediğiniz tarza en yakın menü tasarımını seçebilirsiniz ve bu menü tasarım örnekleri üzerinden cafe menü tasarım örnekleriyle ya da restoran menü tasarım örnekleriyle çalışmalarımızı başlatabiliriz. İlginç menü tasarımlarıyla siz de müşterilerinizin aklından çıkmayacak menülere sahip olabilirsiniz.

İlginç Menü Tasarımları 1
İlginç Menü Tasarımları 2

Sadece İzmir’de Değil Türkiye’de Menü Tasarımı Konusunda Lider Bir Marka: Erturgut Design

Menü Nedir? Menü Tasarımı Nedir?
“Menü nedir? “ diye bir soru akılına getirecek olursak; özellikle restorantlar da yiyeceklerin en güzel görüntüde içeriklerinde ne olduğunu ne tarz seçimlerin sunulduğu ve fiyatlarının ne olduğunun belirtildiği kitapçıklardır.

Menüler lokantalar gibi işletmelerin kesinlikle ve kesinlikle olmazsa olmazlarıdır. Garsonlar tarafından söz ile dile getirilerek müşteriye aktarılan menüler müşteri üzerinde işletme hakkında pek iyi bir profil yaratmadığı açıkça ortadır. Ayrıca kişiye rahat bir seçim şansı sunmamış daha kalıp bir anlatım ile hizmetinizi sunduğunuz kötü bir profil yaratmış olursunuz. Bu açıdan kesinlikle bir menüye ve iyi bir menü tasarımına sahip olmalısınız.

İyi hazırlanmış bir menü tasarımı ile mutfak kalitenizi açıkça ortaya koyabilir ayrıca kurumsal bir yapı yansıtabilirsiniz. Özellikle lokantalarda kurumsal görünmek çok önemlidir çünkü vermiş olduğumuz hizmet yiyecek üzerine olduğundan müşteri kesinlikle mutfağınızı merak etmektedir. Müşteriye iyi bir izlenim bırakıp gönül rahatlığı sağlamak için kurumsal görünmek kesinlikle büyük bir artık olucaktır.

Bir menü tasarımı nasıl yapılır? İçerisinde neler bulunur?

1. Bir menü tasarımı yapılırken mutfağımıza ve ürün eleman kalitemize ve konseptiniz göz önümüzde bulundurularak öncelikle menü içerisinde bulunacak olan yani firmamızın vereceği müşteriye sunacağı yiyecek ve içecekleri iyice analiz edip sıralamalıyız.
2. Yiyecek ve içecekler hakkında olabiliyorsa yapım aşamaları içlerinde ne bulunduğu gibi çok net ve kısa bilgi içerikleri yazılmalıdır.
3. Ürünleri birebir sizin mutfağınızdan çıkan halleriyle fotoğraflanıp tek tek renk ayarları yapılmalı ve olabildiğince güzel bir görsel biçimde müşteriye sunulacak şekilde kayıt altına alınmalıdır.
4. Ayrı bir biçimde menümüzde içeriğinde nasıl konumlandırılabileceği hakkında bir çok fikirler atılıp çeşitli müsveddeler oluşturmalı taslaklar üzerinde oldukça yoğun bir mesai harcanmalıdır.

Menüler müşterinize yemeklerinizi daha hiç tatmadan hatta ve hatta görmeden seçme olanağı sağlayan kitapçıklar olduğu unutulmamalıdır. Örnek olarak bir lokantayı alalım. Bizim lokantamız da yemeklerimiz her ne kadar gerek görsel gerek tat olarak çok güzel mükemmel bir lezzette dahi olsa dahi menümüzde eğer o yemeklerimizi güzel bir biçimde sunmaz isek asla o kişiye o yemeklerimizi tattırma olanağı elde edemeyeceğizdir. Bu da bir işletme için kalitesini sunamama anlamına gelirki tahmin edersiniz ki bu çok kötü durum olacaktır.

Menü tasarımı için hangi programlar kullanılır?

Menü tasarımı yapmak için öncelik olarak ürünlerimizin fotoğrafları ayrılarının en güzel biçimde ortaya koyalabilecek şekilde fotoğraflanmalıdır.
Daha sonra bu fotoğraflar çeşitli Adobe programları vb. programlar ile gerekli renk ayarları yapılmalıdır.
Daha sonrası bir nevi katalog tasarımı yaparcasına ilerleyecektir.
Arka plan ve içerik arasında ki renk uyumlarına da dikkat ederek vektörel çizimler ile destekli  bir çok menü oluşturula bilir. Bu işlemleri yapmak için bir çok programı araştırdığınızda karşınıza çıkacaktır.

Fakat unutulmamalıdır ki menü tasarımı için kullanılan bu programlar ancak hakim olan insanlar tarafından kullanıldığında güzel sonuçlar verebilmektedir.