Markanızın logo tasarımı, karşınızdaki kişiye sizinle ilgili fikir verir ve ilk izlenim yaratır!

Karşınızdaki kişiye ya da müşterinize nasıl bir izlenim bırakmak istediğiniz önemlidir, bırakmak istediğiniz izlenimi dinliyor, markanızın değerleri doğrultusunda en uygun logo tasarım çalışmasını sunuyoruz. Sadece İzmir’de logo tasarım hizmeti vermiyor, tüm dünyaya logo tasarım hizmeti veriyoruz!

İzmir’de Logo tasarımıyla ilgili fiyat teklifi için;
+ Mail atabilir; msn@erturgutsanatmerkezi.com
+ Telefonla arayabilir; 0232 368 88 08 – 0507 95 96 333
+ Whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz; 0507 95 96 333

Fakat öncesinde aşağıdaki logo tasarım sürecimizin nasıl işlediğiyle ilgili maddeleri okumanızı rica ediyoruz.
Ayrıca logo tasarımı yaptırmak isteyen markalar için önemli tavsiyeleri aşağıdaki logo tasarım izmir yazımızda bulabilirsiniz.

Logo tasarımıyla ilgili aşağıdaki soruları yazımızda cevaplıyoruz;

İzmir’de logo tasarımında neden sizi tercih etmeliyiz?
– Logo tasarım süreci nasıl işler?
İzmir’de logo tasarım fiyatları ne kadar?
– Logo tasarımı yaptırırken yapılmaması gerekenler nelerdir?

İzmir’de Logo Tasarım Fiyatları Ne Kadar?
İzmir’de logo tasarım fiyatları olarak bir sınıflandırma yapmak yanlış olacaktır, Erturgut Design, dünyanın her noktasına hizmet vermektedir. Logo tasarım fiyatlarında sabit bir fiyat söylemek mümkün değildir çünkü her logo tasarımımız birbirinden farklıdır, birbirinden farklı ve özel süreçlerden geçer, logo tasarımı fiyatı almak için bize arayabilir veya whatsapp üzerinden ulaşabilirsiniz.


İzmir’de Logo Tasarımı İçin Neden Erturgut Design?

– Özel, benzersiz ve akılda kalıcı logo tasarımları üretiriz.
– Mümkün olduğunca çok büyük bir kitle tarafından kolayca anlaşılabilen tasarımlar.
– Şirketinizin karakterini, enerjisini tam olarak yansıtan logolar
– Her alana, her bölgeye, her boyutta rahattlıkla uygulanabilen logo tasarımı.
– Şirket değerlerinizi kısa sürede kolayca karşı tarafa aktaran logo tasarımları yapıyoruz.
Uygun fiyatlı logo tasarımı hizmeti veriyoruz.

İnternette logo tasarım yapabileceğiniz siteler de vardır, hem de çok uygun fiyatlara logo tasarımı hatta bedava logo tasarımı yapabilirsiniz, kendiniz logoyu kısa sürede yapabilirsiniz, online logo tasarımı çok tercih edilen bir şeydir fakat göz ardı edilmemesi gereken şey aynı logoyu farklı insanların da yapabileceğidir. Logo tasarım yapan firmalar size özel logo tasarımları yapar ama bu tarz online logo tasarım sitelerinin logo tasarım örneklerini incelediğinizde logo tasarımlarının hep birbirinin aynısı olduğunu görebilirsiniz. Hatta telefonunuza logo tasarım programı indirip de logo tasarımı yapmanız mümkün, ama işinizi ciddiye alıyor ve işinizin kalitesine önem veriyorsanız size özel bir logo tasarımı yaptırmak en doğrusudur.


Logo Tasarım Süreci Nasıl İşliyor?

+ Logo tasarımınıza başlamadan önce, eğer mevcut bir kurumsal kimliğiniz varsa analiz ediyor, sizinle görüşmeden önce bir ön çalışma yapıyoruz.
+ Logo tasarımı için görüştüğümüzde sizin beklentilerinizi dinliyoruz, aklınızdaki fikri kağıda dökerek not almaya başlıyoruz.
+ Beğendiğiniz logo çalışmaları veya fikirler varsa onları birlikte inceliyor, sizin için bu çalışmaları birlikte yorumluyoruz.
+ Bütçenizi konuşuyor, bütçenize en uygun çalışmayı fazlasıyla özen göstererek nasıl yapabileceğimiz hakkında her şeyi netleştiriyoruz.
+  Çalışmanın ne kadar sürede sonlanacağını birlikte kararlaştırıyoruz.
+ Çalışma başında ödemenin %60’ını alıp, sözleşmemizi imzalıyoruz.
+ Logo alışmalarını başlatıp, birlikte görüşmeleri sürdürerek, varsa revizyonları gerçekleştirerek ilerliyor ve sizi en doğru şekilde ifade eden logo tasarımını size sunuyoruz!
Logo Tasarımı Neden Önemlidir?

Kaliteli ve güçlü bir marka algısı, doğru hazırlanmış  ve sizin değerlerinizi taşıyan, unutulmaz akılda kalıcı ve sade bir logo tasarımından geçer.

Logo tasarımınız markanızın kimliğinin bir özetidir, duygusal bir tanımıdır, kendinize hedef olarak seçtiğiniz kitlenin aklında kalmanız konusunda, bilinirlik ve tanınırlık adına en önemli ögelerden bir tanesidir. Logo tasarımı ürününüzün veya verdiğiniz hizmetin kalitesini de tanımlar nitelikte olmalıdır.

Logo tasarımı isminiz gibidir, bir kişiyi görmeden önce ismini duyduğunuzda eski bir isimde daha gelenekçi bir yapı aklınıza gelecektir, ya da daha modern bir isim daha farklı bir çağrışım yapacaktır. Logonuzun tasarımı da aynı isim örneğinde olduğu gibi insanlara sizin hakkınızda bir ön bilgi verecektir.

Logo tasarımınız, hedef kitlenizin markanıza yönelik bir merak uyandırmasını sağlamalı, aynı ismini duyduğunuz bir insan hakkında kafanızda bir fikir yaratmanıza rağmen kişiliği hakkında bir merak uyandırması gibi.

Eski, köklü şirketlerde bile günümüzde logo değişimine gidildiği görülmektedir, bunu sebebi logo tasarımıyla çağa ayak uydurmaktır. Kendilerini günümüzde tam anlamıyla ifade etmeleri için logo değişimine giden şirketler logonun önemini bilmektedirler. Kişiler ya da sizinle çalışacak diğer şirketler logonuza baktığında etkilenmeli sizin hakkınızda fikir sahibi olmalıdırlar.


Markalaşmak veya Marka Değerinizi Güçlendirmek için Logo

Logo tasarımınız sizi tam anlamıyla yansıtmalı ve bir değer taşımalıdır, bu değer şirketiniz sahip olduğu değer olmalı ve kurumsal kimliğinizi desteklemelidir.

Logo tasarımı yaparken öncelikle kişisel bir logoysa sizi, kurumsal bir logoysa şirketinizi, değerlerinizi, vizyon ve misyonunuzu tam anlamıyla öğreniyor, tanıyor, araştırıyor, analiz ediyor ve sizi yansıtacak doğru logo tasarımını / amblem tasarımını hazırlmaya yönelik ön çalışmalarımıza başlıyoruz.

Logo tasarım çalışmaları sırasında sizinle paralel bir çalışma sürdürerek size en uygun tasarımı, hızlı ve ekonomik bir şekilde sunuyoruz. Tasarım ekibimiz logo tasarımınızı size söz verdiğimiz kısa sürede hazırlamak adına gece gündüz demeden çalışarak, en iyi çözümü sunuyor.Logo Tasarımında Yapılmaması Gereken Hatalar!

Unutulmaması gereken bir nokta ve özellikle logo tasarımı talebinde bulunan kişilerin yaptıkları en önemli hatalardan bir tanesi çok detaylı ve akılda kalmayacak logo taleplerinde bulunmalarıdır.

Logonuzun tasarımı akılda kalıcı olması adına sade ve şık olmalıdır, büyük markaların logolarını düşündüğünüzde hep sade ve şık tasarımlar üzerine kurulmuşlardır.

Logolar marka hakkında fikir verirken aynı zamanda sadeliğiyle de halen kendisi üzerinde merak uyandırmayı sürdürmelidir. Logoyu bir insan gibi düşünürsek daha kısa, daha sade isimler her zaman daha kolay akılda kalmışlardır.


– Hızlı Logo Tasarımı
– Özgün Logo Tasarımı
– Ekonomik Logo Tasarımı
– Sorumluluk sahibi ve zamanında “logo tasarım” çözümleri için;


Logo Tasarımı İlk İzlenimdir!

Logo Tasarımı, kurumsal veya bireysel bir adımda ilk basamaktır, firmanınızın ismi ya da kişisel olarak isminiz anıldığında kişilerin aklınıza bir yandan logonuz da geliyorsa veya logonuzu görenlerin aklında daha kolay kalıyorsanız başarılı bir ilk adım atmışsınızdır.

Firmanızın veya sizin yansıtmak istediğiniz kişilikle ilgili ilk bilgiyi karşınızdakilere görsel olarak logonuz verecektir. Logo / Amblem tasarımınıza göre kişilerin aklında bir izlenim uyandıracaksınız ve bilirsiniz ki ilk izlenim önemlidir!

Görselliğin önem kazandığı ve sağladığı akılda kalıcılık sayesinde, günümüzde firmalar markalarının görsel bütünlüğünü ve kalıcılığını sağlamlaştırmak, hedeflerini yükseltmek, kalitelerini arttırmak için amblem ve logo tasarımına başvurmaktadır.


Logo Tasarımı Yorumları

Ata Sakar – Çiçeks

Çiçek satışı üzerine hem web tasarım hizmeti aldık hem de logo tasarım hizmeti aldık, gerçekten bizi yansıtan bir logo tasarımı oldu.

Beren Yurtseven – SanaTerapi

Sanatla terapi, insan psikolojisi üzerine bir iş, sanatı ve psikolojiyi harmanlayan bir çalışma, insanların bizim hakkımızdaki ilk düşünce bizim için önemliydi, logo tasarımında doğru firmayla çalıştığımıza eminiz.

Fırat Cantekin – Art’n More

Logo tasarımı, kartvizit tasarımı, web tasarımı başta olmak üzere kurumsal kimlik tasarımımızın tamamını yaptırdık ve yıllardır birlikte çalışmaktan çok memnunuz.

Melih Ayakdaş – Luvi Sanat

Beklentilerimizi tam olarak alabildiğimiz bir çalışma gerçekleştirdik. Tüm ekibe teşekkür ediyoruz.


Logo Tasarım İzmir yazımızın buradan sonraki kısmında logo tasarım yaptırmak isteyen kişilere A’dan Z’ye bilgi vermek adına logo ve logo tasarım hakkında detaylı bilgi veriyoruz.


Amblem / Logo Çeşitleri Nedir?

Amblem, görselliği ile öne çıkan, firmalara kimlik kazandıran, çeşitli görüntülerle oluşturulan simgelerdir. Amblem çeşitleri ise;

* Biçimleri ile firma hakkında bilgi veren amblemler,
* Harflerden oluşan amblemler,
* Harf ve resimsel biçimlerin bir arada kullanıldığı amblemler.

RenaissanceWorkz Logo Tasarımı

Logo, firma isminin harf veya resimlerle sembolleştirilmesidir. Logo ile amblem arasındaki fark ise, logonun firmanın ismini de yansıtmasıdır.

Loge ile amblem, firmalara özgüdür ve birer imza gibidirler. Bu nedenle özgün olmalı, firmaların kendilerini nasıl tanımladığını ve yansıttığını göstermelidir.

İzmir’de Logo Tasarımı yaptırmak istiyorsanız doğru yerdesiniz! Logo Tasarımıyla iligli fiyat teklifi almak için msn@erturgutsanatmerkezi.com adresine mail atıp ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz. Logo Tasarımı ciddi bir iştir!

Bir şirketin kimlik imzası olarak tanımlayabileceğimiz logolar şirketlerin en etkili ifade tarzıdır. Etkili bir logo ayırt edici uygun pratik grafik formu basit ve amaçlanan mesajı aktaracak şekilde planlanır. Bir logo ifadesiyle tanınır ve unutulmaz şekilde hafızalarda kalmalıdır. Logo en basit ifadesi ile şirketin sloganlı tanımıdır diyebiliriz.

Logo hazırlanırken belli tema ve yöntemlere dikkat etmek gerekmektedir. Bir logo sade ve basit olmalıdır. Basit bir logo tasarımı kolay tanınmaya izin verir ve logonun çok yönlü ve unutulmaz olmasını sağlar. Etkili logolar abartılmamalı beklenmeyen veya benzersiz bir şekilde olmalıdır. Akılda kalıcı olmalıdır. Etkili bir logo zaman içerisinde firmanın her türlü reklam ve haberlerinde sürekli yer almalıdır. Yazı seçimi genellikle logo işaretinin ya da kendisinin yaratılması sürecinin en başında gelmeli ve kalıcı olmalıdır.

Deneyimli bir logo tasarımcısı, büyük bir logo tasarımının sonucunun olağanüstü olmasını sağlamak için büyük derecede bir tasarım süreci gerektirdiğini bilir ve buna göre düşünmelidir. Genelde logo tasarım ipuçları oluşturabilmek için müşteriye şu sorular sorulmalıdır; Şirketin yaptığı iş ve müşteri portföyü, ürünlerin içeriği, kurumsal kimliği, rakip firmaların logo ve kurumsal kimlik yelpazesi ve daha önceki logo tasarımları ile ilgili veriler olabilir. Bu şekilde hazırlanacak logo tasarımları daha verimli olacak şirketin ana temasını daha gerçekçi yansıtacaktır. Etkili bir logo ile senelerce akıllarda kalınacaktır.


Kaliteli Logo Tasarımında İzmir’de Bizi Tercih Edebilirsiniz!

Logo tasarım İzmir, şirketlerin elinde bulunması gereken logoları en mantıklı ve en yaratıcı şekilde analiz ederek oluşturan, farklı tasarımlar yaratan bir şirkettir. Firmamızda logo oluşturmak için en pratik ve en şık çözüm önerilerini bulabilir ve şirketinizi dış dünyaya karşı en doğru şekilde yansıtmaya başlayabilirsiniz.


Logo Nedir?
Büyük küçük demeden herhangi bir firmanın kendini dış ticaret dünyasında tanıtabilmek amacıyla şirketi ve ürününü anlatan simgeye logo adı verilmektedir. Genellikle logolarda firmaların tanınmasında öne çıkan ürünler ve bu ürünlerin üzerine yerleştirilmiş resim, yazı, tarih ve belli işaretler içeren simgeler bulunmaktadır. Logoların genellikle simgeler üzerine kurulu olmamasının sebebi ilk çıktığı zamanlardaki kitlenin okuma yazma oranının düşük olmasından kaynaklanmaktadır, bu yüzden tasarlanan her logo da simgeler ön planda tutulup, yazısal içerikler azaltılmıştır.


Logo Nasıl Tasarlanır?
Logo tasarımı akıldan gelişi güzel uygulanabilecek bir işlem değildir, bu yüzden logo tasarlanma aşamasında şirketlerin geçirdiği evreler ve ürünler hakkında bilgi edinilmeli ve bu bilgiler ışığında şirketin logosunun ana hatları çıkarılmalıdır. Örneğin araba alanında faaliyet gösteren bir firmaya masa sandalye odaklı bir tasarım yapılması elbette ki dışarıda bıraktığı izlenim açısından çokta güzel olmayacaktır. Bu yüzden logo tasarlama aşamasında öncelik firmaların cvsinin bilinmesini gerektirir.

Ardından yine içerikle doğru orantılı olarak şirketin yapısına uygun yazım fontu ve bu harflerin işleniş biçimleri belirlenmektedir. Aynı zamanda harflerde ve genel logoda renk hakimiyeti de oldukça önemlidir, renklerin insanlar üzerindeki etkileri herkes tarafından kabul görmektedir. Bu yüzden renkler ve logo uyumu da verilmek istenen mesaja göre dikkat edilmesi gereken ilk unsurlar arasında yer almaktadır.

Her aşama iyice belirlendikten sonra, birbiri ile uyum içerisinde olabilecek simgeler belirlenir ve bu simgeler uzmanlar tarafından incelenmeye alınır, eğer ki simgeler de anlatılmak istenenleri doğru şekilde aktarabiliyorsa, logo bir bütün olarak tasarlanma aşamasına geçer ve belirlenen bütün ögeler toplu olarak bir pota içerisinde eritilerek, şirketin logosu tamamlanır.


İyi Bir Logo Hangi Özellikleri Taşımaktadır?

– İyi ve doğru tasarlanmış bir logo şirketi ve faaliyetlerini doğru olarak aktarabilen ve herkes tarafından anlaşılabilir olandır.
– Logo üzerinden kısa da olsa bir yazı bulunmalı ve bu yazılar logonun uygun bölümlerinde bulundurulmalıdır.
– Tasarlanan logo özgün olarak işlenmeli ve alıntı bulundurmamalıdır, zaten logonun ortaya çıkış amacı farklılık ve özgünlüğü belirtmektir eğer ki bu kurala uyulmazsa zaten logonun amacına tezat bir davranış sergilenecektir.
– Özgünlük yaratılmaya çalışırken karmaşa içerisine girilmemelidir, logonun özgün olması adına fazla çizgi, font kullanımından kaçılmalı ve asıl tema ve amaç unutulmamalıdır. Eğer ki bu unsurlara uyan bir logo tasarımıyla karşı karşıya iseniz büyük oranda başarıyı yakalamaya yakınsınız demektir!