İzmir’de Led Tabela Tasarımı Hakkında

Uygun fiyatlı, dayanlıklı ve garantili Led Tabelalarla ilgi çekmek istemez misiniz? Led Tabela boyutlarına göre fiyat almak için bizi arayın!

Ülkemize Çin’ den getirilen led’ ler, tabela sisteminde kullanılan, farklı kalitelerde ve ücret aralığında bulabileceğiniz en önemli elektronik devre elemanıdır. Bin adetlik paketlerde satılan led’ lerin paket fiyatları ise, 10 TL’ den 600 TL’ ye kadar değişmektedir.

Kaliteli led’ lerin fiyatı size pahalı gelebilir fakat düşük kalitedeki led’ ler size 3 ya da 5 ay içerisinde sorun çıkaracak, tabela üzerinde ışığı azalmış ve bozulan led’ ler olacaktır. Bu nedenle led tabela sisteminde kullanacağınız led’ lerin kalitesi çok önemlidir.

Led tabela sistemlerinde, elektronik baskı devre olarakta adlandırılan, pcb kartları vardır. Bu kartlar,  elektronik malzemelerin üzerine dizilmiştir ve üretilenler arasında oldukça kalite farkı vardır. Bu nedenle genellikle tavsiye edilen Epoksi kart kullanılmasıdır. Nedeni, genleşmenin çok az olması ve eğilip bükülme görülmemesidir.

Led tabela sistemlerinde yine farklı üreticilere ait farklı kalitelerde microcontroller kullanılmaktadır. Alıcı yine kaliteye göre araştırmasını ve karşılaştırmasını iyi yaparak, hangisini seçeceği konusunda kararını vermelidir.

Led Tabela Sistemi, avantajları sayesinde günümüzün popüler tanıtım görsellerinden en çok tercih edileni diyebiliriz. Çalışma sistemine gelince, ana malzemesi olan Led’ in yani “Light Emitting Diode (Işık Yayan Diyot)” dikkat çekmek amacıyla özelliklerini tabelaya yansıtması şeklindedir.

Ledler diğer ışık kaynaklarına göre daha pahalıdır çünkü enerji tüketimini az yapması, uzun ömürlü ve sağlam olması,  ebatlarının küçük olması, hızla aktif olup tekrar kapatılması gibi birçok avantajı vardır.

Bunun yanında ledler, ısınmadıkları için fazla enerji tüketmez böylece elektrik faturanızı da kabartmamış olur.

Ledlerin sağladıkları diğer avantajlara gelince, uzun ömürlü ve sağlam olması sizi sürekli yenilediğiniz tabelanızın masrafından kurtarır.

Ledlerde de renk seçenekleri mevcuttur. RGB ledler sayesinde ışığın rengini değiştirebilir, farklı renkler kullanmanıza ve müşterilerin dikkatini çekmenize olanak sağlar.

Led Tabela, ekonomik olması, çeşitlerinin farklı ve güçlü olması tercih dilmesinin diğer sebepleri olarak gösterilebilir.

Led Tabelayı diğerlerinden farklı kılan yanı ise, yanıp sönerek oluşturduğu animasyonların çeşitliliğidir. Böylece hareketlilik avantajını kullanarak diğer tabelalardan bir adım öne çıkmaktadır.

İş potansiyelinizi arttırır, tabela vergisi daha diğerlerine göre daha azdır, yazı efekti seçenekleri oldukça fazladır ve bilgisayarla kontrol edebildiğiniz için size her yönden kolaylık sağlayacaktır.