İzmir’de Katalog Tasarımlarınızı Sanat Eserine Dönüştürüyoruz!

Ürünlerinizi, hizmetlerinizi ya da markanızın tanıtımını yapacak olan kataloglarınızla potansiyel müşterilerinizi aktif müşterilere dönüştürebilir, aktif müşterilerinize de marka bağlılığı yaratabilirsiniz. Tasarım hayatın her alanında önemliyken günümüzde markaların birbirleriyle girdikleri yarış sürecinde daha da önemli bir hal almıştır.

Tasarımlarınızın kalitesi markanızın dışarıya yansıyan kalite duruşunu belirler bu yüzden katalog tasarımında doğru tasarımcılarla çalışmak çok önemlidir. İzmir’de katalog tasarımı yaptırmak istiyorsanız, detaylar için bizden destek ve bilgi alabilirsiniz.

Katalog tasarımı yaptırmak istiyorsunuz, aklınızda bazı sorular var;

  • Katalog tasarımı fiyatları ne kadar?
  • Katalog tasarımı yaptırmak ne kadar sürer?
  • Katalog tasarımı yaptırmam için size ne gibi bilgiler vermem gerek?
  • Katalog tasarımı yaptırırken neye dikkat etmem gerekir?
  • Katalog tasarımının baskısını da yapıyor musunuz?

Katalog tasarımı fiyat teklifi için bizi arayabilir veya mail yoluyla ulaşabilirsiniz. Aşağıda katalog tasarımı izmir yazımızda katalog tasarımına dair bilgiler bulabilirsiniz.


Katalog tasarımı bir firmanın ürünlerinin en önemli teşhir ve tanıtım aracıdır. Firmanın tüm ürünlerini belli kategoriler ve uyum içerisinde tasarlanarak bir dergi halinde sunulması çalışmasına katalog tasarımı denilmektedir.

Kataloglar ile yapılan çalışmalar sürekli yenilenerek ürünlerin cazibesini ve yeniliğini kaybetmemesi de sağlanmaktadır. Katalogları bilgi ve tanıtım araçlı kullanmak ile birlikte kampanya veya indirimleri haber verme amaçlı da kullanım olanağı bulunmaktadır.
Kaliteli ve profesyonel bir katalog tasarımı ile firmalar ürünlerinin hem satışını arttırabilmekte hem de kendi vizyonlarını ve ürünlerini doğru bir şekilde tüketiciye anlatabilmektedir.


Katalog tasarım fiyatları ne kadar?
Katalog tasarım fiyatları;

  • Tasarım içeriğine
  • Sayfa sayısına
  • Baskı kalitesine

göre değişiklik göstermektedir. Fakat katalog tasarım fiyatları konusunda uygun fiyatlı hizmet vermekteyiz. Siz de katalog tasarımınıza özel fiyat almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.


Katalog tasarımı yaptırmak ne kadar sürer?
Katalog tasarımı yaptırmak yine aynı şekilde tasarım içeriğine, sayfa sayısına ve iş yoğunluğumuza göre değişiklik göstermektedir, katalog tasarım süresini öğrenmek için ve fiyatlar için bize ulaşabilirsiniz.


Katalog tasarım baskısı da yapıyor musunuz?
Evet katalog tasarımını bitirdikten sonra baskı sürecini de üstleniyoruz ve anahtar teslim katalog tasarım hizmeti veriyoruz. Sizinle birlikte istediğiniz kalitede kağıdı seçiyor ve en iyi baskı kalitesiyle çalışmaları size sunuyoruz.


Katalog tasarımı için size ne gibi bilgiler vermem gerekiyor?
Katalog tasarımı için öncelikle bize logonuzu, kurumsal kimliğinize ait bilgilerinizi, materyallerinizi iletmeniz gerekiyor. Sonrasında çalışmalar sırasında kullanacağımız, kataloğunuzun içeriğinde yer alacak metinleri ve görselleri iletmenizin ardından tasarım çalışmalarına başlıyoruz. Eğer katalog tasarımınızın içinde yer alacak ürünlerin özgün fotoğrafları yoksa ürün fotoğraf çekim hizmeti de veriyoruz.


Katalog tasarımında dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir?
En önemli ayrıntı katalog tasarımını muhakkak surette profesyonel kişilerin oluşturmasıdır. Katalog da kullanılacak renkler ve yazı karakterleri firmanın kurumsal kimliği ile örtüşmelidir. Ürünlerin içeriklerine ve yapısına uygun renkler ve dizaynlar seçilmelidir. Kataloglar farklı ülkelere gönderilecek ise o ülkenin yaşam ve kültür tarzına göre tasarlanmalıdır. Katalogların kapaklarının hem sade hem de dikkat çekici olması ve firma logo ve isminin ön planda olması gerekmektedir.

Katalogların tamamen özgün olması, iç tasarımın gözü yormayacak şekilde hazırlanıp ürünlerin ön planda kalmasının sağlanması da uygun olacaktır. Kaliteli bir tasarımın en önemli özelliklerinden biride anlaşılabilir bir dil ve kısa anlatımlar seçilmiş olmalıdır. Özgün bir tasarım ve bu özellikler ile donanmış bir katalog tasarımı firmayı ve satışlarını önemli ölçüde etkileyecektir.


Katalog tasarımının önemi nedir?

Katalog tasarımı şirketinizin ürünlerini veya hizmetlerini sergilemesi ve hedef kitlenize ulaştırması için en önemli kurumsal kimlik parçalarından bir tanesidir.

Ürünlerinizi veya verdiğiniz hizmetleri, marka değerinizi tam anlamıyla yansıtacak, okunaklı, şık, aynı zamanda anlaşılır şekilde sergilemenin en etkili yolu olan katalog tasarımlarında kaliteli baskı malzemeleri kullanılarak baskı çözümleri de sunmaktayız.

Farklı ve ilgi çekici tasarımlarla beraber ekonomik tasarım çözümleri sunan tasarım ajansımız, katalog tasarımı çalışmanıza başlamadan önce ihtiyaçlarınızı iyice öğreniyor, şirketinizin kurumsal kimliğini destekleyecek bir çalışma çıkartmak adına şirketinizi iyice tanıyor.

En eski reklam yöntemlerinden bir tanesi olan katalog, önemini yıllar geçse de kaybetmemiş sadece basılı olmasının dışında e-katalog haline gelerek çeşitliliğini arttırmıştır. Basılı katalog dışında, kataloglarınızı e-katalog olarak hazırlayıp sanal ortamda da kataloglarınızı kullanabilmenizi sağlıyoruz.


Kaliteli Bir Katalog Tasarımının Özellikleri Ne Olmalı?

Farklı ve akılda kalıcı bir tasarım olmalı
Dili sade ve kolay anlaşılır olmalı
Markayı iyi yansıtmalı kurumsal kimliğe uygun olmalı
Katalog tasarımında kullanılan tüm görseller, fotoğraf ve resimler yüksek çözünürlükte olmalı
Matbaa’dan çıkan kataloğun malzemesinin ve baskının kaliteli olması gerekir
Güvenilir ve açıklayıcı tanımlar yer almalı


Katalog tasarımında neden biz?

– Hızlıyız
Katalog tasarımınızı baskı işlemleriniz dahil en kısa sürede, söz verdiğimiz günde size  ulaştırırız.

– Kaliteliyiz
Baskıda kalitesiz çözümler sunup problem yaratmak yerine, kaliteli malzeme ve yüksek baskı kalitesiyle çözümün bir parçası oluruz, kataloğunuz her yönden kaliteli olur

– Farklıyız
Sıradan hazır katalog tasarımları kullanmayız, her katalog şirkete ya da kişiye özeldir, sizin ihtiyaçlarınızı dinleyerek kurumsal kimliğinize uygun akılda kalıcı katalog tasarımları yaparız.

– Ekonomiğiz
Sadece hakkettimiz değeri isteriz, fazlasını talep etmeyiz, yaptığımız işe değer katarak, tüm bilgi birikimimizi yaptığımız işe yansıtırız.

– Bu işi biliyoruz!
Ekibimizdeki herkes kendi alanında uzmandır ve yaptığı işin okulunu bitirmiştir, grafik tasarımcımız grafik tasarım mezunu, fotoğrafçımız fotoğrafçılık mezunudur, ekibimizdeki herkes bildiği işi, en iyi şekilde yapmaktadır.


Ayrıca katalogda kullanılacak ürünlerinizin fotoğraflarını değiştirmek istediğiniz takdirde, usta fotoğrafçılarımız, talep ettiğiniz ürünlerin fotoğraf çekimlerini profesyonel ekipmanlarıyla yapıyor. Kataloğunuzun içeriğindeki yazıları ise metin yazarlarımız tüm kurallara dikkat ederek ayrıntılı olarak yazıyor.

Kişilerin almak istediği ürünleri güzel bir sunumla görmeleri, doğru bir tercih yapabilmeleri için çok önemlidir.  Katalog Tasarımı yaptırmak ve en önemlisi katalog tasarımını doğru şekilde yaptırmak işletmeler için çok önemlidir.

Katalog, işletmelerin ürünlerini ve faaliyetlerini daha detaylı ve net bir şekilde anlattıkları kitapçıklardır. Kataloglar oldukça eski bir tanıtım ve reklam şekli olmakla birlikte, ürün ve tanıtım için oldukça uygun bir yöntemdir.

Kataloglar bir firmanın imajını, yapısını, büyüklüğünü gösteren önemli etkenlerden biridir ve buna uygun tasarlanmalıdır.

Basılan kataloğun içeriğinin yanında, kullanılan malzemelerin kalitesi de önemlidir. İşletmenizin, markanızın adını geniş kitlelere yaymak istiyorsanız, bu yöntemi tercih etmenizde fayda vardır. Kataloğun günümüzde firmalara sağladığı önemli faydalar arasında, müşterilerine her zaman, her mekânda ulaşabilmeleri gösterilebilir. Ayrıca, maliyeti de oldukça uygun olup, firmaları zorlamamakta, maliyetlerini azaltmaktadır.