İzmir’de İç Mekan Tasarımı ve Dekorasyon Hakkında

Her mekanın ihtiyacı farklıdır. İç mekan tasarımıyal gerek atmosferi, gerek konsepti, gerek kalitesiyle tamamen size ve işinize özel bir atmosfer yaratmak istemez misiniz?

İşte Renessance Workz tam da bu ihtiyacınıza cevap vermek için yanınızda. Yeni bir iş planınız varsa ya da var olan ofis ve ya iş yerinizi yenilemek gibi ihtiyaçlarınıza cevap verebilecek, 2D ve 3D çizimlerle ve gerçekçi görselleştirmelerle konsept oluşturup, isteğinize bağlı anahtar teslim proje hazırlayabilecek uzman bir ekip ve ona bağlı bir çok deneyimli üreticiyle çalışmak isterseniz Reinessance Workz doğru adres.

İç mekan tasarımını sadece mekan dekorasyonu olarak düşünmeyin. Müşterilerimize mekana dair aydınlatmadan mobilyaya, aksesuarlara kadar tüm alanlarda yardımcı olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Belirtmekte fayda var, Reinessance Workz ile gerçekleştirdiğiniz her proje eşi benzeri olmayan tamamen size özel işler olacaktır.

İç Mekan Tasarımı İzmir – Kafe Tasarımı – İç Dekorasyon

İç Mimarlık yapısal sınırları ve bu sınırlar içinde insan etkileşimi tarafından oluşturulmuş iç tasarım dünyasıdır. Ayrıca daha sonra değişmiş bir amaç ya da bina iskeletinin yeniden kullanımı için önemli ölçüde revize etme işlevidir. Yeniden kullanım için ilk tasarım ve yeniden hazırlanmış bir plan ya da proje olabilir. İç mimar bu plan ve projelere sahip olduğu bilgi ve tecrübeleri de ekleyerek görsel ve kullanıma hizmet edecek şekilde işini tamamlar. Genellikle sürdürülebilir mimari uygulamalarının parçası ile kaynakların korunması “geri dönüşüm” uyarlamalı yeniden tasarımı ile bir yapı baştan yaratılır.

İç Mimarlık bina dış ve iç mekan ölçümlerinden başlayarak projelendirme işleminin başlaması ile işleme sokulur. Daha sonra proje ve plana sadık kalınarak yerleşim materyalleri, eşyalar, dekorasyon malzemeleri planda yerleştirilir. Renk konseptleri büyük önem taşımaktadır. Aynı şekilde eşya ve materyallerin uyumu kullanılacak malzeme de aynı şekilde birbiri ile uyumlu olarak seçilmelidir. İç mimar daha sonra bunları binada yerleşim işlemine geçmektedir. Yerleşimin her aşamasında uygunluk ve tutarlılık sorgulanmaktadır. Sanatsal ve kültürel eklemelerde binaya bu aşamada yapılmaktadır.

Genellikle çevre tasarımı, form ve uygulama mekansal sanatı olarak tanımlanan, iç mimarlık yapıların iç dizaynlarının alanlarda insanların daha işlevsel kullanımlarının sağlanması için işleme sokulan bir süreçtir. Basitçe söylemek gerekirse İç Mimarlık mimari açıdan daha fazla bir iç tasarım niteliği taşımaktadır