İzmir’de Broşür ve El İlanı Tasarımı Hakkında

Broşür Tasarımı, yeni bir ürün veya hizmeti tanıtmak için, markanızın reklamını yapmak veya marka bilinirliğinizi arttırmak için tercih edebileceğiniz, en eski ve etkili reklam yöntemlerinden biridir.

Doğru kullanılmadığında bireylerin ellerine tutuşturulmuş bir çöp, doğru tasarlandığında merak uyandıran ve reklamınızı amacına ulaştıran bir araçtır. Farklı tasarlanmış bir broşür kişide merak uyandıracağı için çöp olmaz, önce incelenir, eğer kişiye de uygunsa değerlendirilir, geri dönüşü olan bir reklam aracıdır.

Reklamın iyisi kötüsü olmaz denir ama, kötü reklam incelenmeden çöpe gider, eğer çöpe atılmayacak reklamlar istiyorsanız farklı broşür tasarımları sunmalısınız.

Neden Broşür Yaptırmalısınız?

– Daha fazla müşteriye ulaşabilmek için
– Markanızı daha fazla kişiye tanıtmak, marka değerinizi arttırmak için
– Kitlenize direkt olarak ulaşmak ve bilinirliğinizi arttırmak için

Reklamlarınızı el ilanlarıyla, broşür yoluyla kitlenize ulaştırmak istiyorsunuz, fakat broşür günümüzde popülerliğini yitiren, eskide kalmış metodlardan bir tanesi haline gelmeye başladı.

Böyle dememiz, broşürün işe yaramaz bir yöntem haline geldiği anlamında değildir. Broşürü eline alan hedef kitleniz belki de broşürünüze bakmadan çöpe atacaktır. Siz de bunun örneklerini görmüşsünüzdür. Önemli olan broşürü ulaştırdığınız kişinin açıp bakması elindeki broşürü incelemesidir.

Bu noktada işin içine broşür tasarımı giriyor. Broşür tasarımınız ne kadar farklı ne kadar ilgi çekiciyse, onu o kadar okunur kılmakta ve incelenir olmasını sağlamaktadır.

Broşür tasarımı konusunda aklınızdaki fikirleri, beklentilerinizi, ulaşmak istediğiniz kitleyi ve bunun gibi daha bir çok ayrıntılı konuşup bunlarla ilgili broşür tasarım fiyat teklifi almak için msn@erturgutsanatmerkezi.com adresine mail atabilirsiniz.

Broşür tasarımı izmir yazımızın devamında broşür tasarımına dair ipuçları bulabilirsiniz.

Firmaların tanıtım yaparken kullandığı, en kolay ve en uygun maliyete sahip broşürün kelime anlamı, birkaç sayfadan oluşan, firmaların ürün veya hizmet tanıtımını yapan, bilgilerin bulunduğu tanıtım araçlarıdır.

Kataloglar kadar detaylı olmayan broşürler,  tasarımında daha dikkatli olunması gereken tanıtım araçlarıdır. Hedef kitlesine kolayca ulaşabilmesi ve akılda kalıcı olması ile diğer ürünlerden farklı bir yere sahip olan broşürler, özellikle firma ve ürün tanıtımı ile düzenlenen kampanyaların reklamı için kullanılabilmektedir.

Hatırlatıcılığı ve akılda kalıcılığı sağlamak için broşür kadar tasarımı da büyük önem taşımaktadır. İçindeki bilgi ne kadar önemli olursa olsun ilgi çekmeyen broşürler ilgi görmeyerek, broşür tasarımının ne kadar önemli olduğunu göstermektedirler.

Broşür tasarımları / el ilanı tasarımınızın baskı boyutunda da yanınızda oluyoruz. Tek kırımlı, çift kırımlı, kırımsız ve her çeşit el ilanı baskısıyla hizmetinizdeyiz. El ilanlarınızı en kaliteli ve en hesaplı şekilde bastırıyoruz. El ilanı tasarımıyla ilgili en doğru tercih!

Broşürler şirketlerin tanıtım amacıyla başvurduğu basılı materyallere denir. Firmayı, ürünü veya hizmetin tanıtımını, reklamını yapmak için hazırlanmaktadırlar. Hazırlanan broşürler, hedef olarak belirlenen kitleye dağıtılır. Genellikle A4 boyutlarında hazırlanır ancak farklı şekillerde örneğin kitapçık halinde de hazırlanabilir. Önemli olan az sayfa ile çok şey anlatmaktır. Diğer tanıtım araçlarına göre dağıtımı kolay olduğu için daha çabuk istenilen kitleye ulaştırılmaktadır. Gazeteler aracılığıyla posta kutularına bırakılarak ya da elden dağıtımı yapılabilir.

Nasıl Hazırlanır? Broşür reklam için etkili bir yoldur. Değişik tasarımlarda hazırlanabilen broşürler büyük ve kapsamlı reklamlara dönüşebilir. Broşür kâğıtlarının ayırt edici özellikleri sadece gramajları değil, dokuları, cinsleri mürekkebe olan duyarlılıklarıdır. Bunlar da tasarımı etkiler. Bu nedenle tasarlarken sadece grafiği değil kâğıdın yapısını, mürekkebi ve gramajına kadar incelenmesi gerekmektedir. İşin tasarım kısmı ne kadar önemliyse baskı tekniği de o kadar önemlidir. Büyüklüğü, renkleri ve kullanılan kelimeler reklamı yapılan ürün ile alakalı ve uygun olmalıdır. Örneğin bir yemek şirketine hazırlanacak broşürde mavi renk kullanılırsa insanlar üzerinde ters etki yaratacaktır. Çünkü mavi renk yemek yemeği değil doygunluk hissini vermektedir.

Araştırma yapmak çok önemlidir. Tasarım sürecinde firmanın veya ürünün bilgilerini edinmek gerekmektedir. Kurumun logosunu, amblemini, firmanın kendi renklerini ve fontlarını ve de kullanılacak bilgileri öğrendikten sonra tasarıma geçilmelidir. Rakip firmaların daha önceki çalışmaları da özellikle kontrol edilmelidir.

Broşür Tasarımı İzmir

 

“Broşür nedir? “ diye bir soru ile yazımıza başlayalım; kurumların, kuruluşların imal ettiği ürünlerini yaptıkları fırsat indirimlerini, ilanlarını, hizmetlerini insanlara kolay bir biçimde açıkça ve net bir biçimde ilan edebileceği anlatabileceği duyurusunu reklamını yapabileceği en kolay ve etkili yöntemlerden biridir. Broşürler kataloglara göre daha az içerikli olup daha temel bilgiler ile insanlara ulaşmayı amaçlar. Broşürler gündelik hayat içerisinde daha kolay insanlara ulaştırılabilir ve genellikle tek sayfadan oluşturulmuştur. Özellikle hizmet sektöründe ki kuruluşlar yaptıkları faaliyetleri kısaca en kolay biçimde yaymak için broşürleri kullanmaları oldukça uygundur.Bu konudaki bütün çözüm önerileriniz için bröşür tasarımı İzmir olarak yanınızdayız.

Bir broşür tasarımı nasıl yapılır? İçerisinde neler bulunur?

Bir broşür içerisinde bir kataloğa nazaran çok daha az bilgi bulunmaktadır. Broşürde amaç bir ürünü katalogda ki gibi bütün ayrıntılarıyla, bütün incelik ve detayları belirtilmez çok daha kaba hatlarıyla en basit şekilde bir nevi ilanı verilir.  Bu durum böyle dile getirildiğinde kötü gibi dursa da aslında kataloglar göre çok farklı avantajlar yaratmaktadır.

Bir broşür hazırlanırken öncelik olarak yapmamız gerek şey ne hakkında bir broşür hazırlayacağımızı broşürde insanlara ne sunacağımızı önceden tüm sınırlarıyla çok çok iyi bir şekilde belirlemek olmalıdır. Unutmamalıyız ki broşürde etkileyicilik ve netlik yakalanması açısında bir sayfa kullanımı makbuldür. Bir sayfa içerisinde gereksiz yazılar bulundurmadan olabildiğince açık ve anlaşılır fontlar ile amacımızı ortaya koymalıyız.

Broşürümüzde kullanacağımız yazıların tamamiyle belirlendikten sonra taslak broşürler yapılmalıdır. Bu broşürlerde amaç en uygun broşüre ulaşmak olur. “En uygun broşür ne olmalı?” , ”Nasıl ayırırız?” diye sorarsak da tabii ki önceliğimiz içeriğimizin bütünüyle anlaşılır ve temelden detaya hiyerarşik bir sırada amacına uygun olup olmadığına bakma diye net bir şekilde yanıt verebiliriz.

Broşür tasarımı için hangi programlar kullanılır?

Broşürüz tasarımları için tıpkı afiş ve katalogda da olduğu gibi internette bir çok hazır broşür tasarımım psd dosyaları bulabiliriz. Fakat bu dosyalar tıpkı katalog ve afişlerde anlattığımız gibi her ne kadar en uygununu seçtiğimizi düşünsek de asla ve asla bire bir bizim amacımız için yapılmış bir tasarımla boy ölçüşemez. Broşür Tasarımı İzmir’de broşürünüzün tasarımları yapılırken temelde yine Adobe Photoshop programlarından biri kullanılır fakat broşürümüzde bulunacak olan vektörel çizimler nesneler için bir çok farklı program kullanılmalıdır. Ayrıca online broşür tasarımı olarak internette tasarım yapmamıza olanak sağlayan sitelerde bulunmaktadır fakat bu siteler sadece onların sizlere sunduğu sınırlar içerisinde bir tasarım yapmanıza olanak sağlamaktadır. Fakat günümüzde broşür tasarımı vektörel için veya bütünüyle tasarımı için geliştirilen programlar çok çok daha fazlasını yapmanıza size olanak sağlayacaktırlar.

 

Broşür tasarımı yaparken kullanılan renklerde çok büyük önem arz etmektedir. Kullanılan renkler amacımız ile uyumlu aynı sırada ilgi çekici ve kesinlikle ve kesinlikle uyumlu olmadırlar. Bu tür ayrıntılar en iyi şekilde ortay koymak için kesinlik büyük bir deneyime sahip bir tasarımcı ile birlikte broşür projesinin oluşumu sağlanmalıdır.