Blog

Tasarıma Dair İlginç Paylaşımlar

Google Adwords Nedir? Google Adwords Nasıl Çalışır?

Google Adwords Nedir? Google Adwords Nasıl Çalışır?

Bugün sizlere Google Adwords hakkında bir yazı hazırladık. Bu yazıyı okuduktan sonra Google Adwords hakkında öğrenmek isteyeceğiniz her şeyi öğrenmiş olacaksınız.

Google-Adwords-Nedir-Google-Adwords-Nasıl-Çalışır

Bu yazıda bulabileceğiniz konular;

♦ Google Adwords Nedir?

♦ Google Adwords Nasıl Çalışır?

Dilerseniz sizler için hazırladığımız “Google Adwords Nedir? Google Adwords Nasıl Çalışır?” isimli yazımıza geçiş yapalım.


Google Adwords Nedir?

Google Adwords, metin üzerine olan bir reklam modelidir. Sunulacak reklam, genellikle belli sınırlar içinde kullanacağınız satırlar ile oluşmaktadır: İlgi çekici başlık, açıklama satırı ve site alan adı.

Reklamınız, reklam veren tarafından gösterildiğinde değil, reklamı gören kişiler tıkladığında ücret ödersiniz. Bu ücret, reklamınızın gösterilmesini istediğiniz anahtar kelimelerde yaşanan rekabete göre değişir. Reklamınızın rakipler arasından sıyrılıp ön sıralarda gösterilmesi için daha çok ücret ödemeniz gerekmektedir. Kısacası, bir tür açık arttırma sistemi gibidir.

Google Adwords Nasıl Çalışır?

Adwords’ün nasıl çalıştığını anlamak ve reklam bütçenizden en iyi şekilde yararlanmak için kullanılan yerleşimler, anahtar kelimeler, teklifler, reklam sıralaması, ve kalite puanı gibi bazı yapı taşları hakkında daha fazla bilgi edinmeniz önemlidir.

Seçilen kelimeler ve kelime öbekleri aratılan anahtar kelimelerle özdeşleştiği zaman reklamlarınızın görünme olasılığı artacaktır. Eğer siz orijinal yedek parça satıyorsanız, anahtar kelime olarak kampanyanızda ‘orijinal yedek parça’ ifadesini kullanabilirsiniz. Ziyaretçiler Google’a orijinal yedek parça yada benzer bir terim yazdığında, arama sonuçlarının yanında reklamlarınız görünebilir. Ayrıca orijinal yedek parça satışı yapan Google’la alakalı tüm kanallar ve web sitelerinde reklamlarınız görünebilir.

İpucu: Reklam verirken anahtar kelimeleriniz spesifik olması sizi yatırımlarınızı da olumlu yönde artıracaktır. Örneğin; yedek parça satışı yerine orijinal yedek parça temini gibi kendi alanlarınızı içerek daha özgü anahtar kelime grupları oluşturmak daha yararlı olacaktır.

 

 

 

 

 

 

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişime geçiniz.

Cemal Gürsel Caddesi No: 426 D: 1 Karşıyaka İzmir

msn@erturgutsanatmerkezi.com
0507 95 96 333