Blog

Tasarıma Dair İlginç Paylaşımlar

”Facebook suikastçısına” bir yıl hapis

Hollanda’da 15 yaşında bir çocuk, Facebook’ta yazdığı mesajlar yüzünden bir kızı öldürdü. Başkaları tarafından Facebook üzerinde yönledirildiği düşünülen çocuk katil bir yıl hapis cezası aldı.

Hollanda basınında “Facebook cinayeti” olarak anılan olay, sosyal medyanın şiddet suçlarına olan etkisi üzerinde yeni tartışmaların başlamasına neden oldu.

15 yaşındaki Jinhau K., Ocak ayında Arnhem kentindeki evinde ölü bulunan Joyce ‘Winsie’ Hau’yu öldürmekle suçlanıyordu. Jinhau, çıkarıldığı çocuk mahkemesinde cinayetten suçlu bulundu. Davranış bozukluğu olduğu ve psikopat eğilimler gösterdiği belirtilen çocuğun, önce bir yıl ıslahevinde kalmasına ve sonraki üç yıl boyunca psikiyatrik tedavi görmesine karar verildi.

Jinhu K.’nın öldürdüğü kızı tanımadığı ve arkadaşı Polly W. ile erkek arkadaşı Wesley C.’nin isteği üzerine cinayeti işlediği iddia edildi. Winsie adlı kurban ile Polly W’nin yakın arkadaş oldukları, ancak Winsie’nin Facebook’ta Polly hakkında yazdıkları yüzünden aralarının bozulduğu ifade edildi.

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişime geçiniz.

Cemal Gürsel Caddesi No: 426 D: 1 Karşıyaka İzmir

msn@erturgutsanatmerkezi.com
0507 95 96 333