İzmir’de Endüstriyel Ürün Tasarımı Hakkında

Endüstriyel ürün tasarımı temelde seri üretime uygun olarak imal edilecek mamüllerin, en basit konsept fikirlerinden, karmaşık üretim süreçlerine kadar tüm aşamalarda tasarlanması, maliyetlerinin hesaplanarak düşürülmesi ve bire bir takibi ve kontrolünü kapsar.

Biz Renaissance Workz olarak siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda ürün fikirleri geliştirip bu fikirlerin en düşük maliyet ve yüksek kalitede üretimlerini üstleniyor, kağıt üzerindeki fikirerinizi endüstriyel ürün tasarımı harikaları olarak hayata geçiriyoruz. Restoranlardan barlara, hediyelik eşya dükkanlarından parfümerilere kadar uzanan geniş müşteri portföyümüzde sizleri de görmekten memnuniyet duyacağız.

ReinnessanceWorkz olarak üretimde malzeme çeşitliliğimiz ve sürece olan hakimiyetimizle ön plana çıkıyoruz. Müşterilerimizi geleneksel veya seri üretime yönelik metodların kullanımında ihtiyaçlarınıza en uygun olanlarına yönlendiriyoruz. Böylece hem teslim sürelerimizi kısaltıyor hem de maliyetlerinizde ciddi düşüşler elde ediyoruz. Saha deneyimimiz sayesinde de sizleri memnun edebilmek adına üretimin her anını kontrol ediyor, final ürünlerinin elinize eksiksiz ve doğru şekilde ulaşmasını garanti altına alıyoruz.

Ürün Tasarımı İzmir

Endüstriyel Tasarım Nedir?

Bir ürünün renk, biçim, şekil, çizgi, doku ile süslenmesiyle oluşan görüntüdür. Serbest rekabette müşteriler, müşteri memnuniyetini ilk planda tuttukları için ürünlerinin tanıtımını marka ve tasarımla ortaya çıkarmaktadırlar.

Aynı özelliklere sahip iki ürünün tercih edilebilirliği ürünün tasarımıyla doğru orantılıdır. Yani tasarımı iyiyse, firmanın başarısı diğerine göre bir tık öndedir. Çünkü müşteriler önce tasarıma bakarlar, sonra satın almaya karar verirler. Tasarım ürünün işlevselliğini ve uygunluğunu ortaya koyarak müşterilerin dikkatini çeker.

Ürünlerin ambalajları kadar, ambalaj desenleri, kullanılan kumaşlar, ambalaj desenleri, mobilya modelleri, makine ve araç tasarımları, araçların yedek parçaları tasarım sayesinde koruma altına alınabilmektedir.

Bütün bu tasarımlar ticaret faaliyetleridir ve bu alanda da rekabet yüksek düzeydedir. Rakip firmaların amacı, kendi ürünlerini yaptıkları tasarımlar sayesinde büyük kitlelere duyurmak ve böylece rakiplerinin önüne geçip müşteriler tarafında tercih edilebilir olmaktır. Bu bağlamda müşteri memnuniyeti çok önemli rol oynar. Müşteri çalışmak istediği firmanın ürününü önce görüp, inceleyip beğenmek ister. Ürünün fiyatı, işlevselliği ve kullanılabilirliği ve amaca uygunluğu müşteri açısından öncelikli şeylerdir. Beğenilen bir ürünün satış sonrası hizmetlerinin de iyi olması en az satış kadar önemlidir. Bu nedenle müşteri memnuniyetini ilk planda tutan firmalar, tanıtımın önemini bilirler ve reklamlarında ürünlerinin kalitesini, görünümünü, imajını, işlevselliğini, kullanışlılığını, fiyatını ve amaçlanan kitlelere uygunluğunu tasarım ile öne çıkarırlar ve bu sayede başarıyı yakalayarak rakiplerini geride bırakırlar.