Blog

Tasarıma Dair İlginç Paylaşımlar

10 Firma ve Kendi Ürünlerinin Logoları Üzerindeki Etkisi

Logo Tasarımı İzmir

İtalyan endüstriyel tasarımcı Marco Schembri, bize ünlü firmaların ürünlerinin kendi logoları üzerinde kullanıldığında, logoların nasıl değişebileceği hakkında ufak bir çalışma yapmış. McDonald’s firmasının logosu burger etkisinden dolayı şişmanlamış, Gillete logosunun bir kısmı kesilmiş ve görebilirsiniz ki Absolut firmasının logosu fazla alkolden dolayı bulanıklaşmış. Daha fazlası için aşağıdaki 10 Firma ve Kendi Ürünlerinin Logoları Üzerindeki Etkisi isimli yazılarımızı inceleyebilirsiniz!

Marco aynı zamanda web tasarımı alanında çalışıyor, fakat logo tasarımı konusunda gerçekten başarılı bir görüşe ve hayal gücüne sahip!

Etkileyici Bir Logo Tasarımı Nasıl Olmalı?

Eğer gerçekten müşteriyi etkileyecek bir logo tasarımı yaptırmak istiyorsanız, yaptıracağınız tasarım nokta atışı olmalı. Günümüzde birçok firma normalin dışına çıkmak için çaba gösteriyor ve hatta biz bu yazıyı yazarken Instagram yeni logosu ile ilk saatlerini geçiriyor. Muhtemelen Instagram’ın logosu ilk başlarda beğenilmeyecek, fakat ondan sonra göz alışacak. Eski logosu günümüz estetiğine çok uymamaya başlamıştı, günümüzde logolar artık daha basit, minimal şekilde tasarlanıyor ve bizce bu çok daha şık. Eğer Instagram şimdi logosunu değiştirmeseydi, bir sene içinde gözlerden düşmeye başlayabilirdi. Bu aslında sadece bir logo değişikliği değil, “biz hala buradayız” mesajıydı.

Siz de firmanız için gerçekten zekice logo tasarımları arıyorsanız, yenilikçi ve yaratıcı bir tasarım ajansı ile çalışmanızı öneririz, çünkü sıradan bir tasarım ajansı bir sene sonra eskiyecek bir logo tasarlarken, iyi ajanslar uzun yıllar markanızı temsil edecek logolar tasarlayabiliyorlar.

Logo tasarımı fiyatları gerçekten çok değişiklik gösterebilmekle birlikte, çok düşük fiyatlar olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü logo tasarımı dikkat, tecrübe, bilgi ve yaratıcılık isteyen bir iştir. Logonuzun alanınızla ilgili birden çok şey ifade etmesi ve bunu göz yormayacak bir çizim içine sığdırmak gerçekten zordur. Şimdi sizleri Schembri’nin logo tasarımı örnekleri ile baş başa bırakıyoruz.

İşte Marco Schembri’nin 10 Eğlenceli Logo Varyasyonu,

 

1.McDonald’s biraz şişmanlamışa benziyor..

logovaryasyonlari7

 

2.Herşey kararında güzel tabi,

logovaryasyonlari3

 

3. Kahve bağımlılarına,

logovaryasyonlari2

4. İyi düşünülmüş bir Gilette logosu,

 

logovaryasyonlari10

5. Kendini yakmak bu olsa gerek.

logovaryasyonlari6

6. 🙂

logovaryasyonlari5

7.

logovaryasyonlari4

8. Braun güzelce hizalanmışa benziyor 🙂

logovaryasyonlari9

9. Zekice olmuş, gerçekten de kalp atışını hissedebiliyorsunuz.

logovaryasyonlari8

10.

logovaryasyonlari1

 

İlginizi Çekebilecek Diğer Yazılarımız,

 

 

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişime geçiniz.

Cemal Gürsel Caddesi No: 426 D: 1 Karşıyaka İzmir

msn@erturgutsanatmerkezi.com
0507 95 96 333