Blog

Tasarıma Dair İlginç Paylaşımlar

Sulu Boya ile Dünyadaki Kapıları Resmeden Ukraynalı Sanatçı

Bu genç sanatçı Dünyayı dolaşarak, ilginç kapıları keşfedip, onları sulu boya ile resme dönüştürmüş. Sulu boyanın gücünü ve onun nasıl kullanılması gerektiğini bize göstermiş. Bazıları sıradışı, bazıları gizemli ve etkileyici, bazıları ise büyülü gözüken bu kapıları bizlere ulaştıran sanatçıya çok teşekkür ediyoruz.

16 Yaşındaki Gencin Kağıttan Taşan 7 Çizimi

Kağıttan Taşan 3 Boyutlu Çizimleri Sahibi João Carvalho Brezilyalı genç artist João Carvalho not defterine çizdiği bu harika çalışmaları mutlaka incelemelisiniz. Daha önce de bu tarzda çalışmalar yapan gencimizin işleri inanılmaz denebilecek boyutta. 3D çizimi ayrı bir boyuta taşımış. Mavi defter çizgilerini etkili bir şekilde kullanan  Carvalho, resmin 3 boyutlu gözükmesini  sağlamış ve imzası da bu olsa …

10 Firma ve Kendi Ürünlerinin Logoları Üzerindeki Etkisi

Logo Tasarımı İzmir İtalyan endüstriyel tasarımcı Marco Schembri, bize ünlü firmaların ürünlerinin kendi logoları üzerinde kullanıldığında, logoların nasıl değişebileceği hakkında ufak bir çalışma yapmış. McDonald’s firmasının logosu burger etkisinden dolayı şişmanlamış, Gillete logosunun bir kısmı kesilmiş ve görebilirsiniz ki Absolut firmasının logosu fazla alkolden dolayı bulanıklaşmış. Daha fazlası için aşağıdaki 10 Firma ve Kendi Ürünlerinin Logoları …

Instagram Arayüz ve Logo Tasarımında Değişikliğe Gitti!

Sosyal medyanın en büyüklerinden biri olan Instagram, arayüz ve logosunda değişikliğe gitmeye karar vermiş ve bu değişikliği tamamlanmış gibi gözüküyor. Üstelik bununla da kalmayıp Instagram’ın Boomerang, Layout ve Hyperlapse uygulamalarına da yeni logolar tasarlamışlar. Bizce Logo tasarımı konusunda instagram gerçekten yenilikçi düşünmüş!

Sadece Yağmurlu Havada Gözüken Sokak Sanatı

Bu Çalışma Kesinlike Yaratıcı Bir Tasarım Örneği Görünmez boyanın yeni ve modern versiyonu gibi olan bu Süper Su İtici Kaplama sayesinde ıslanana kadar gözükmeyen sokak sanatları yapabiliyorsunuz. Seattle eyaletinde yaşayan bu sanatçı dostumuz bu Süper Su İtici Kaplama‘yi kullanarak “Rainworks” isimli bir dizi sokak sanatı icra etmiş.

Fazlasıyla Yaratıcı Tasarıma Sahip 10 Ürün

Yaratıcılıkta Sınır Tanımayan Ürün Tasarımları Biliyorsunuz ki artık yaratıcı olanın kazandığı bir dünyada yaşıyoruz. En çok satan hep yaratıcıklarını kullanan kişiler. Bu nedenle yaratıcı ürün tasarımlarına yönelik ufak bir araştırma sonucu toparladığımız bazı örnekleri size sunarak, yaratıcılığın nasıl bir şey olduğunu sizlere hissettirmeye çalıştık.

İlginç Torba Tasarımları / Poşet Tasarımları

Aslında görmeye çok alışık değiliz böyle torba tasarımları. Genellikle düz ve üzerinde markanın ismi yazan torbalar ya da poşetler görürüz. Fakat burada torbalar o bahsettiğimiz torbaların yanında dev birer sanat eseri olarak kalıyor. Bu yazıda göreceğimiz torba tasarımları size büyük fikirler verecektir. Ülkemizin reklam alanında son yıllarda büyük gelişim göstermesine rağmen, hala yaratıcı torba tasarımıları …

Torba Tasarımı İzmir – Poşet Tasarımı

Markanız ellerde dolaşırken canlı reklam yapmak istemez misiniz hem de yürür, gezer, etrafta dolaşır şekilde! Poşet tasarımı ya da torba tasarımıyla reklamınızı daha da etkili halde yapmak sizin elinizde. İzmir’de poşet tasarımı, torba tasarımı konusunda deneyimli ekibimiz sayesinde siz de en ilgi çekici torba tasarımlarına sahip olabilirsiniz.

Vintage Tasarım Örnekleri

Özellikle son zamanlarda iyice popüler olmuş olan vintage tasarımlar gayet şık duran örnekler! Eskiye dönüş her zaman yeni bir modadır ve bu kendini sürekli tekrar edecek. Diğer ülkelerde de bir türlü modasını kaybetmeyen Vintage ürünler, Türkiye’de de henüz kepenk kapatmadı ve uzun süre de kapatmayacak gibi. Eskiye dönmek kim istemez ki? Moda kendini belli aralıklarla …

Tasarım Tasası: Nasıl Daha Çok Müşteri Bulurum?

Öncelikle “Tasarım Tasası” yazı dizimizinden biraz bahsetmek istiyorum. Her geçen gün bir çok iş yeri açılmakta, bir çok kişi, bir yerde çalışmaktansa kendi işini kurmayı tercih etmekte, bazıları çok başarılı olurken, bazıları da kısa sürede silinip gitmekte ve tekrar başka yerlerde iş arayışına girip, “ya kendi işini kurmak bana göre değilmiş” demekte.

İletişim

Aklınıza takılan tüm sorular için iletişime geçiniz.

Cemal Gürsel Caddesi No: 426 D: 1 Karşıyaka İzmir

msn@erturgutsanatmerkezi.com
0507 95 96 333